Polska

Carrefour PRO - otwarto najnowocześniejszy hipermarket w Polsce

Grzegorz Ułan
Carrefour PRO - otwarto najnowocześniejszy hipermarket w Polsce
7

Wczoraj Carrefour otworzył w CH Atrium Promenada w Warszawie nowy sklep, który ma odmienić sposób, w jaki klienci będą robili zakupy. To swoiste połączenie rozwiązań cyfrowych z doświadczeniami znanymi z dotychczasowej formy zakupów.

Klienci, którzy robiąc zakupy bezpośrednio w sklepie, nie znajdą poszukiwanych przez siebie produktów, będą mogli je domówić od razu na miejscu, korzystając z 19 interaktywnych ekranów rozlokowanych w sklepie.

Wystarczy skorzystać przy tym z aplikacji Mój Carrefour, zeskanować kody QR wybranych produktów i złożyć zamówienie. Towar dostarczony będzie pod wskazany adres w Warszawie albo zostanie przygotowany do odbioru w sklepie lub w Coolomacie zlokalizowanym na zewnątrz centrum handlowego. W ten sposób będzie można domówić produkty z bazy 16,5 tys. produktów spożywczych dostępnych na eCarrefour.pl oraz ponad 6 tys. produktów niespożywczych z Carrefour.pl.

Ronan Martin, Dyrektor Operacji w Carrefour Polska:

Rozwiązanie zastosowane w nowym hipermarkecie to pierwsza implementacja rozwiązań m-commerce w sklepie naszej sieci. Klientowi wystarczy telefon z zainstalowaną aplikacją, aby zamówić produkt, którego nie znalazł w sklepie. Do tego dochodzi też opcja dostawy tego samego dnia na terenie miasta. Dzięki temu możemy praktycznie w czasie rzeczywistym reagować na potrzeby naszych klientów. Sklep w Promenadzie to podsumowanie naszych prac prowadzonych od kilku lat i opracowanych przez nas technologii i innowacji. Jest to przykład wdrożenia strategii omnikanałowej i kierunek, w którym chcemy podążać na polskim rynku – wyznaczać trendy i implementować pionierskie pomysły.

W nowym sklepie nie zabraknie też rozwiązania Scan&Go. To usługa podobna do tej, którą opisywałem Wam przy okazji premiery Scan&Shop w Tesco. Scan&Go działa w identyczny sposób, skanujemy aplikacją kody produktów znajdujących się na półkach sklepowych, a na koniec w dedykowanych kasach dokonujemy płatności na podstawie wygenerowanego przez aplikację kodu. Osoby potrzebujące faktury, również samodzielnie będą mogły ją wygenerować w Fakturomacie umieszczonym przy Punkcie Obsługi Klienta.

Po raz pierwszy w sklepie Carrefour pojawiła się strefa restauracyjna, gdzie klienci będą mogli zakupić gotowe dania, takie jak sałatki, sushi, tapasy, słodycze i świeże soki lub wybrać spośród dań przygotowanych na miejscu, do wyboru są zupy oraz dania mięsne, wegetariańskie lub rybne.

W ofercie sklepu nie zabrakło oferty zdrowych produktów jak i produktów Kuchni Świata, między innymi włoskiej, japońskiej, chińskiej, hiszpańskiej, francuskiej czy meksykańskiej.

Natomiast w strefie Strefie Alkoholi Carrefour wybierać można spośród kilkuset piw regionalnych czy innych alkoholi z różnych części kraju.

Z technologicznych nowinek, w nowym sklepie udostępniono również usługę click & collect. Klienci, którzy wolą robić zakupy przez internet, będą mogli zamówić produkty niespożywcze na Carrefour.pl, będąc na przykład w pracy i wracając do domu będą mogli odebrać je już gotowe i zapakowane bezpłatnie na miejscu w sklepie.

Nowy hipermarket Carrefour PRO zlokalizowany jest na poziomie 0 CH Atrium Promenada w Warszawie i będzie otwarty od poniedziałku do soboty w godzinach 9:00 - 22:00, a w niedziele od godziny 10:00 do 21:00.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu