Spadająca oglądalność TVP pociąga za sobą również spadki w statystykach słuchalności publicznych stacji radiowych Polskiego Radia. Trudno się dziwić, to ten sam, jedynie słuszny przekaz, który rani uszy Polaków, więc odchodzą systematycznie od mediów naszego publicznego nadawcy.
Program I Polskiego Radia słucha obecnie najmniej Polaków w całej historii badań
Według ostatniego badania Radio Track realizowanego przez Kantar Millward Brown, Program I Polskiego Radia osiągnął właśnie najniższą słuchalność w całej historii tych badań (7,1%). Druga z publicznych rozgłośni, popularna niegdyś „Trójka”, czyli Program III Polskiego Radia odnotował najgorszy wynik od 8 lat (6,3%).
Jak z pozostałymi stacjami? W badanej fali od września do listopada największą słuchalnością może się pochwalić wieloletni lider tych badań RMF FM - 25,8%, na drugim miejscu Radio ZET - 13,5%, a na trzecim i czwartym wspomniany Program I i III Polskiego Radia. Dalsze miejsca przypadły VOX FM (3,8%), Radio Maryja (2,1%), TOK FM (1,9%), Antyradio (1,7%), RMF Classic (1,3%). Natomiast Polskie Radio 24, które zastąpiło w eterze we wrześniu "Czwórkę" 0,5%, Program II podobnie, a na końcu Muzo.FM - 0,3%, a szkoda, że do tak niewielu osób dociera, bo ostatnio świetnie grają, zwłaszcza wieczorami. Polecam - mają mało reklam ;).
To rozgłośnie ogólnopolskie, jeśli chodzi o sieci radiowe liderem jest ESKA z wynikiem 7,7%, na drugim miejscu Audytorium 17 (grupa regionalnych stacji Polskiego Radia, czyli na przykład Radio Kraków czy Radio Dla Ciebie) - 5,2%, a podium zamyka RMF Maxxx z wynikiem 3,6%. W zestawieniu pojawiło się po raz pierwszy Meloradio, które również we wrześniu zastąpiło Radio Zet Gold, co nie poprawiło wyników słuchalności (0,5%), a jest gorzej niż w poprzedniej fali badań (0,9%).
Źródło: Press.pl.
Photo: Wavebreakmedia/Depositphotos.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu