Świat

Całe filmy na Google Video.

Grzegorz Marczak
5

Dzisiaj pojawiła się na nlpc.org (National Legal and Policy Center) informacja o tym jak to google nie radzi sobie z zadbaniem o prawa autorskie w swoich serwisach. Problemy youtube i częste pozwy sądowe są czymś do czego wszyscy już się chyba przyzwyczaili. Nlpc zwraca jednak uwagę na coś inn...


Dzisiaj pojawiła się na nlpc.org (National Legal and Policy Center) informacja o tym jak to google nie radzi sobie z zadbaniem o prawa autorskie w swoich serwisach. Problemy youtube i częste pozwy sądowe są czymś do czego wszyscy już się chyba przyzwyczaili.

Nlpc zwraca jednak uwagę na coś innego - w międzyczasie kiedy Google walczy i wymyśla programy chroniące prawa autorskie, na ich serwisach (google video) można zaleźć filmy w pełnej wersji.

Nie są to filmy tworzone przez niezależnych i nikomu nie znanych reżyserów lecz takich hity kinowe jak : 300, Spidermen, Saw 3 itp (na stronie nlpc.org znajduje się lista 50 filmów które autorzy znaleźli używając standardowej wyszukiwarki filmów video.google.com

Przyznam szczerze, że przy całych kłopotach jakie ma Google z YouTube sytuacja ta wydaje się nieco zabawna bo jak najlepsza na świecie wyszukiwarka internetowa mogła nie znaleźć tych filmów?

NA nlpc.org możemy znaleźć również dokument pdf w, którym udokumentowane są ich znaleziska wraz z obrazkami zrobionym podczas odtwarzania pełnych filmów.

Czyżby zapowiadała się kolejna seria pozwów przeciwko Google? (chociaż za taką niefrasobliwość powinni chyba zapłacić)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu