Moje przemyślenia

Bullshit PR w wykonaniu Pizzaportal.pl

GM
Grzegorz Marczak
23

Kilka dni temu wpadł mi do RSS-ów news o tym, że Delivery Hero właściciel Pizzaportal.pl pozyskał finansowanie na poziomie 40 milionów EUR (bardzo ładna kwota jak na europejskie warunki). W informacji prasowej jaką otrzymałem natomiast przed chwilą od Pizzaportal z tytułu można dowiedzieć się, że...

Kilka dni temu wpadł mi do RSS-ów news o tym, że Delivery Hero właściciel Pizzaportal.pl pozyskał finansowanie na poziomie 40 milionów EUR (bardzo ładna kwota jak na europejskie warunki). W informacji prasowej jaką otrzymałem natomiast przed chwilą od Pizzaportal z tytułu można dowiedzieć się, że to pizzaportal. pozyskała ponad 160 milionów złotych na rozwój.

165 milionów złotych dla PizzaPortal.pl
Delivery Hero Holding, który od kwietnia 2012 w Polsce działa jako PizzaPortal.pl zebrał od inwestorów w kolejnej rundzie finansowej 165 milionów złotych. Niespełna 2 letnia firma specjalizująca się w zamawianiu jedzenia online jest jednym z najlepiej finansowanych europejskich startupów ostatnich 12 miesięcy.

Ta runda finansowa daje nam kapitał, który pozwoli nam dalej realizować plan agresywnego wzrostu na arenie międzynarodowej. – komentuje Fabian Siegel, Dyrektor Generalny Delivery Hero.

Dla PizzaPortal.pl oznacza to jeszcze szybszy rozwój. Do końca roku planowane jest podłączenie ponad 2000 restauracji i wypuszczenie aplikacji na Android.

Prawda, że ładnie skonstruowana informacja? Za chwilę wszyscy ją przepiszą pomijając kilka szczegółów. Wprawdzie jak ktoś przeczyta notkę dokładnie to dowie się, że to nie pizzaportal.pl dostała dofinansowanie ale właściciel serwisu. No ale przepisze się sam tytuł notki prasowej, Google zaindeksuje i mamy imponujące newsy o serwisie.

Poprzednio udało im się tak skonstruować notkę prasową iż wynikało z niej, że to Pizzaporta.pl została kupiona za 120 milionów złotych (nawet w prasie drukowanej o tym czytałem), tym razem chyba jednak każdy sprawdzi uważnie zawartość inforamcji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

StartupPRPizzaPortal