Ciekawe strony

Brawo Google! Świat Klocków Lego powraca dzięki przeglądarce Chrome

Tomasz Krela
Brawo Google! Świat Klocków Lego powraca dzięki przeglądarce Chrome
43

Gdybym zadał Wam, drodzy czytelnicy Antyweba, pytanie, z czym kojarzycie dzieciństwo, zapewne wiele osób odpowiedziałoby: „z klockami Lego!”. Ja również udzieliłbym takiej odpowiedzi i to bez chwili zawahania. Teraz dzięki Google i przeglądarce Chrome, możemy oddać się przyjemności budowania przeróż...

Gdybym zadał Wam, drodzy czytelnicy Antyweba, pytanie, z czym kojarzycie dzieciństwo, zapewne wiele osób odpowiedziałoby: „z klockami Lego!”. Ja również udzieliłbym takiej odpowiedzi i to bez chwili zawahania. Teraz dzięki Google i przeglądarce Chrome, możemy oddać się przyjemności budowania przeróżnych rzeczy z wykorzystaniem klocków, nie martwiąc się, że nadepniemy bosą nogą na jakiś pozostawiony klocek – kto tego kiedyś doświadczył, ten wie, co to za trauma ;).

Myszki w dłoń, przeglądarka Chrome włączona, czas przejść na specjalnie przygotowaną w tym celu witrynę „Buduj z Chrome”, gdzie znajduje się owoc współpracy zespołu Chrome i Grupy Lego. Dzięki wykorzystaniu technologii WebGL, która odpowiada za grafikę 3D w przeglądarce, możemy spędzić długie godziny na układaniu klocków Lego.

Projekt powstał początkowo jako eksperyment realizowany przez zespół Google w Australii. Jak się okazało pomysł był tak dobry i wciągający, że firma postanowiła go upublicznić. To był strzał w dziesiątkę.

Prócz możliwości budowania, jesteśmy ograniczeni tylko przez naszą wyobraźnię i dostępny zasób klocków. Gdy ukończymy zabawę, swoim dziełem możemy pochwalić się zarówno znajomym, obecnym w portalu społecznościowym Google+, jak i z całym światem.

Google, przy okazji tego projektu, postanowiło stworzyć wirtualny świat, na mapie którego usytuowane są ukończone prace internautów. Tym samym możemy podziwiać pracę innych osób, jak i czerpać od nich inspiracje, odnośnie kolejnych budowli z klocków.

Co istotne, nie jesteśmy skazani na zabawę klockami tylko przed ekranem komputera! Dzięki zastosowaniu technologii WebGL możliwe jest również budowanie świata z klocków lego wprost z ekranu tableta, czy smartfona, działającego z mobilnym systemem operacyjnym Android i z zainstalowaną przeglądarką Chrome.

Zatem klocki w dłoń. Zapowiadają się długie godziny przypominające, jak to było kilka...czy kilkanaście lat temu ;). Mamy dopiero środę, a Google wprowadzi w piątkową atmosferę wiele osób, przebywających w pracy. Dobra robota!

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu