Ciekawe strony

Duolingo - darmowa nauka języków obcych, od dziś w polskiej wersji

Grzegorz Ułan
Duolingo - darmowa nauka języków obcych, od dziś w polskiej wersji
19

Kursów językowych dostępnych w internecie czy jako aplikacje do nauki języków nigdy za wiele, zwłaszcza tak przygotowanych i dostępnych zupełnie za darmo. Na zawsze. Tak więc, jeśli macie już język angielski w małym palcu (na razie tylko angielski dostępny jest dla Polaków), przekazujcie ten adr...

Kursów językowych dostępnych w internecie czy jako aplikacje do nauki języków nigdy za wiele, zwłaszcza tak przygotowanych i dostępnych zupełnie za darmo. Na zawsze.

Tak więc, jeśli macie już język angielski w małym palcu (na razie tylko angielski dostępny jest dla Polaków), przekazujcie ten adres swoim dzieciom, matkom czy znajomym, którzy w szkole uczyli się rosyjskiego albo poszerzcie swoje umiejętności, bo jest sporo innych języków do nauki na Duolingo.

Już po uruchomieniu serwisu stwierdzicie, że oprócz nauki znajdziecie tu dobrą zabawę i tak jest w rzeczywistości - jednym słowem przyjemne z pożytecznym. Po założeniu konta mamy do wyboru zaczęcie od samego początku, czyli podstawy nauki angielskiego lub aby przejść od razu na wyższe poziomy rozwiązać test.

Zadania są przeróżne, począwszy od obrazkowych (Wasze dzieci będą wniebowzięte) po zagadki ze słuchu, kończąc na tłumaczeniu prostych zdań.

Przy nauce do dyspozycji mamy 4 serduszka, które tracimy za każdym razem, gdy popełnimy błąd. Po wyczerpaniu tego limitu, lekcję trzeba zaczynać od nowa. W przypadku już podsumowującego testu, mamy tych serduszek 3 i analogicznie powtarzamy test po ich wykorzystaniu. Oprócz nauki mamy tu też elementy grywalizacji jak i wymianę czy dzielenie się swoimi postępami w nauce ze znajomymi.

Jak już wspominałem, serwis jest dostępny zupełnie za darmo i bez żadnych reklam, a twórcy serwisu zarabiają na tłumaczeniu przesyłanych dokumentów. Nie zabrakło tu też aplikacji mobilnych na iOS i Androida, niestety jeszcze bez polskiego języka, ale w najbliższym czasie powinien się pojawić, dzięki czemu będzie można w każdej chwili zasiąść do nauki, na przykład w drodze do szkoły czy pracy.

Dla tych, którzy z angielskim są już za pan brat, twórcy Duolingo mają całkiem pokaźny zasób innych języków do nauki. A więc zapraszam i podawajcie dalej!:)

Strona główna Duolingo.
Badanie skuteczności nauki z Duolingo.
Aplikacja do pobrania z App Store.
Aplikacja do pobrania z Google Play.

Źródło: Wykop.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

za darmoonline