Facebook

Branch przejęte przez Facebooka! Społeczności na Google+ będą miały nową konkurencję

Grzegorz Ułan
Branch przejęte przez Facebooka! Społeczności na Google+ będą miały nową konkurencję
8

O tym projekcie rozpisywałem się Wam kilka razy. Najpierw, gdy startował i był dostępny jeszcze na zaproszenia. Później jeszcze, gdy wprowadzono jego nową wersję oraz udostępniono Grupy. Powiedziałbym, że przy tak szybkim i udanym rozwoju takiego akurat projektu, zdziwiłbym się jakby nie zauważon...

O tym projekcie rozpisywałem się Wam kilka razy. Najpierw, gdy startował i był dostępny jeszcze na zaproszenia. Później jeszcze, gdy wprowadzono jego nową wersję oraz udostępniono Grupy.

Powiedziałbym, że przy tak szybkim i udanym rozwoju takiego akurat projektu, zdziwiłbym się jakby nie zauważono go na świecie. I stało się, sam Facebook sięgnął po ten zespół i ich projekty Branch oraz Potluck. Grupy na Facebooku, to jedna z tych funkcji, która nie do końca spełnia swoją rolę i jakby jest od dawna opuszczona przez twórców tej sieci społecznościowej. W wielu aspektach przewyższają je też uruchomione przez Google Społeczności na Google+ (to akurat osobiste odczucia związane z wygodą obsługi obydwu rozwiązań - równie intensywnie korzystam z Grup na FB jak i Społeczności na G+).

Wygląda na to, że szykuje nam się nowa batalia i zagospodarowanie przez Facebooka tej opuszczonej przez siebie funkcji na swoim portalu i w przyszłości możemy spodziewać się zupełnie odmienionych Grup. A już myślałem, że nic nowego się nie pojawi w tym temacie ze strony Facebooka. Jak dla mnie pozytywna niespodzianka i czekam z niecierpliwością na pierwsze efekty tego przejęcia.

Źródło via Josh Miller z Branch.com.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Facebook