3

Branch Groups – Oto nowe fora internetowe

Nie będzie tu wieszczenia końca tradycyjnych for internetowych, już raz mnie za to ‚zjechaliście”:). Jednak wszystko w Internecie zmienia się z czasem. Powstają nowe projekty, które pokazują zapotrzebowanie na zmiany, odmiany i przeobrażenia, funkcjonujących od lat rozwiązań. Myślę, że podobnie będzie z forami internetowymi. Może i nie znikną całkowicie, ale obok będą funkcjonować alternatywne projekty […]


Nie będzie tu wieszczenia końca tradycyjnych for internetowych, już raz mnie za to ‚zjechaliście”:). Jednak wszystko w Internecie zmienia się z czasem. Powstają nowe projekty, które pokazują zapotrzebowanie na zmiany, odmiany i przeobrażenia, funkcjonujących od lat rozwiązań. Myślę, że podobnie będzie z forami internetowymi. Może i nie znikną całkowicie, ale obok będą funkcjonować alternatywne projekty (Google+ Społeczności).

Jednymi ze śmiałków, którzy się tego podjęli są twórcy serwisu Branch.com. O samym projekcie nie będę zanudzał, rozpływałem się już nad nim tutaj i tutaj. Wtedy dostępny był jeszcze na zaproszenia, od wczoraj możecie już wszyscy z niego korzystać.

Również wczoraj udostępniono nową opcję w serwisie – Branch Groups.

grupy

Już na pierwszy rzut oka widać, że podobnie jak z głównym projektem i tutaj dużą wagę przyłożono do wyglądu i funkcjonalności takich grup. Zajrzyjmy więc do środka.

antywebbranch

Na początek definiujemy nazwę grupy, do kogo jest skierowana i ogólną tematykę. Możemy również przyporządkować grafikę do danej grupy. Następnie wystarczy rozpocząć dyskusję na określony temat i zaprosić do niej swoich znajomych.

Grupa Antyweb

topic

Wszystkie rozpoczęte dyskusje wyświetlane są na głównej stronie Grupy z możliwością szybkiego dostępu do poszczególnych tematów.

Grupa Antyweb2

Jeśli zechcielibyście wspólnie przetestować tę nową opcję, zamieszczam link z zaproszeniem do całej Grupy.

Każdy temat możemy również wkleić w dowolnym miejscu, na przykład na swojej stronie internetowej, blogu, tak jak ten poniższy testowy wpis w Grupie, do którego zapraszam wszystkich chętnych i ciekawych nowych rozwiązań:).