Facebook

Świąteczny prezent od Facebooka dla użytkowników Windows Phone

Konrad Kozłowski
Świąteczny prezent od Facebooka dla użytkowników Windows Phone
23

Użytkownicy Facebooka i platformy Windows Phone otrzymali wczoraj prawdziwy świąteczny prezent. Aplikacja Facebooka w wersji 5.2 doczekała się sporej dawki nowości, w tym bardzo miłej niespodzianki w postaci indywidualnego podejścia do mobilnych okienek. O co może chodzić? Użytkownicy Facebooka i...

Użytkownicy Facebooka i platformy Windows Phone otrzymali wczoraj prawdziwy świąteczny prezent. Aplikacja Facebooka w wersji 5.2 doczekała się sporej dawki nowości, w tym bardzo miłej niespodzianki w postaci indywidualnego podejścia do mobilnych okienek. O co może chodzić?

Użytkownicy Facebooka i “okienek” nie mieli łatwego życia - brak oficjalnej aplikacji dla Windows 8 i nie do końca spełniająca oczekiwania wersja mobilna dla Windows Phone wcale nie zachęcały do częstego zaglądania na portal. Sytuacja ta uległa diametralnej zmianie od pewnego czasu - Facebook dla Windows 8 w ciągu kilku tygodni po premierze regularnie otrzymywał niezbędne aktualizacje i poprawki, a Facebook Beta dla Windows Phone stał się realną szansą na szybszy dostęp do pełnoprawnej odsłony mobilnej portalu - kluczową nowością były bez wątpienia bezproblemowo działające powiadomienia push.

W dniu wczorajszym Microsoft pochwalił się efektami ostatnich prac zespołu odpowiedzialnego za rozwój oficjalnej aplikacji Facebooka dla Windows Phone. W pierwszej kolejności należy wspomnieć o zwiększeniu funkcjonalności głównego kafelka aplikacji, który prezentuje teraz także aktywności publikowane przez naszych znajomych. Bez zaglądania do aplikacji możemy więc szybko zerknąć na to co dzieje się w serwisie. Co więcej, możemy też umieścić aktualności z Facebooka na zablokowanym ekranie, gdzie przykładowo błyskawicznie sprawdzimy kto skomentował zdjęcie na którym jesteśmy.

To oczywiście nie wszystko. Po zaktualizowaniu aplikacji możliwe będzie przypięcie większej ilości kafelków na ekranie startowym. Czat, grupy, wydarzenia, strony i albumy ze zdjęciami - każdy z tych elementów może trafić na nasz główny ekran w postaci kafelka, oferując nie tylko szybki dostęp do konkretnych treści, ale również prezentuje on powiadomienia z nimi związane. Ponadto w wiadomościach użytkownicy mogą wysyłać naklejki (znane z iOS i Androida), zaś konkretne zestawy znaków zamieniane teraz będą na emotikonki.

Bardzo miło patrzy się na to, jak serwis tworzący aplikacje dla niemalże każdej istniejącej platformy, potrafi zastosować indywidualne podejście dla każdej z nich, wykorzystując ich charakterystyczne funkcjonalności. Doskonale pamiętamy o Chat Heads, które pojawiły się w Messengerze dla Androida, a od wczoraj użytkownicy Windows Phone posiadający konto na Facebooku mogą zrobić jeszcze więcej, wygodniej i szybciej.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

FacebookwpWindows Phonewp8