Mobile

Lubię chodzić i już za kilkanaście dni wychodzę sobie Xiaomi Mi Band 4. Wam też polecam

Grzegorz Ułan
Lubię chodzić i już za kilkanaście dni wychodzę sobie Xiaomi Mi Band 4. Wam też polecam
47

Jak pokazują dane Centre for Economics and Business Research prawie 6 mln Polaków nie podejmuje się żadnej aktywności fizycznej, co powoduje różnego rodzaju schorzenia, a koszt ich leczenia przekracza 900 mln zł.

Twórcy aplikacji Boomerun chcieliby przekonać przynajmniej część z tej grupy osób do podjęcia się choćby spacerów.

Tomasz Uściński, prezes zarządu Boomerun:

Pamiętając o statystykach dotyczących liczby osób nieaktywnych, naszą ambicją jest zmotywowanie 1 mln Polaków w możliwie krótkim czasie, żeby wstali z kanap, zrezygnowali z samochodu czy autobusu albo wysiedli o jeden przystanek wcześniej i pokonali ten dystans pieszo, dzięki czemu będą zdrowsi.

Moją ulubioną aktywnością fizyczną jest jazda na rowerze, w minionym sezonie zrobiłem prawie 700 km, w zeszłym 1000. Jednak nie na tyle, by wsiadać na niego również w zimie, przełożyłem więc to na chodzenie. Żeby nie być gołosłownym i aby nie było, że zacząłem chodzić dopiero teraz, załączam zrzut z mojej aplikacji zliczającej kroki, średnio dziennie robię ich od 12 do 15 tysięcy.

Teraz okazuje się, że to moje chodzenie dla zdrowia może przełożyć się na korzyści ekonomiczne dzięki aplikacji Boomerun, której twórcy nagradzają swoich użytkowników za wykonane kroki konkretnymi nagrodami - między innymi nowym iPhone, smartwatchem Garmin, Apple Watchem czy opaską Xiaomi Mi Band 4.

Tomasz Uściński:

Boomerun działa w bardzo prosty sposób. Wystarczy zainstalować aplikację na telefonie. Działa ona w tle, licząc wykonywane przez nas kroki. Te kroki są przeliczane na punkty, które można wymieniać na nagrody. Korzystając z Boomerun, użytkownik może osiągnąć bardzo konkretne korzyści tylko za to, że chodzi.Jeżeli użytkownik jest bardzo aktywny albo stawia sobie za cel zwiększenie tej aktywności, te nagrody mogą być o wiele bardziej atrakcyjne. Może zdobyć np. nowy telefon, zegarek sportowy Garmin czy opaskę sportową. Korzyści są tak naprawdę uzależnione od poziomu aktywności fizycznej i tego, czego użytkownik aplikacji sam od siebie oczekuje

Co prawda taki iPhone 11 Pro jest poza moim zasięgiem w ciągu najbliższych miesięcy, prędzej wymienię go na Xiaomi Mi Band 4 za 2600 punktów lub Apple Air Pods za 13 000, ale to i tak fajne nagrody.

Ile trzeba się nachodzić, by zgarnąć Xiaomi Mi Band 4? Aplikację zainstalowałem tydzień temu w czwartek, a dziś mam już 1173 punktów (za 107 397 kroków, ale 100 punktów dostajemy na start za zainstalowanie aplikacji, czyli przelicznik jest taki, że 1 punkt dostajemy za każde 100 kroków), więc myślę, że to kwestia 2 do 3 tygodni, by móc odebrać tę nagrodę. Co ważne aplikacja zlicza wszystkie kroki, które robimy w ciągu dnia, czy to na zewnątrz czy w domu.

Ile chodzą inni użytkownicy aplikacji? Twórcy Boomerun chwalą się już statystykami, według których na koniec listopada zliczyli już 219 mln kroków swoich użytkowników, a większość z nich dziennie wykonuje 7 tysięcy kroków.

Więcej o samej aplikacji przeczytacie na stronie Boomerun, a możecie ją pobrać za darmo z mobilnych sklepów Androida i iOS.

Źródło: Newseria.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu