Ebook

BookRage i najlepsza polska fantasy!

Marcin M. Drews
BookRage i najlepsza polska fantasy!
2

Z okazji początku lata, zakończenia szkoły, nocy kupalnej, wakacji oraz zdobytej właśnie nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki "Śląkfa" BookRage przygotował kolejny pakiet e-książek. Tym razem będą to lektury dla miłośników klasycznej fantasy! Twórcom serwisu BookRage, oferującemu pakiety książek w...

Z okazji początku lata, zakończenia szkoły, nocy kupalnej, wakacji oraz zdobytej właśnie nagrody Śląskiego Klubu Fantastyki "Śląkfa" BookRage przygotował kolejny pakiet e-książek. Tym razem będą to lektury dla miłośników klasycznej fantasy!

Twórcom serwisu BookRage, oferującemu pakiety książek w postaci elektronicznej w cenie określonej przez kupującego, wręczono 28 czerwca Śląkfę, najstarszą polską nagrodę z dziedziny fantastyki, przyznawaną przez Śląski Klub Fantastyki.

BookRage nie tylko wprowadziło z powrotem na rynek niedostępne już od jakiegoś czasu pozycje, ale przede wszystkim zaoferowało je w formie dostosowanej do wymagań XXI wieku – to chyba pierwszy w Polsce przypadek oferty projektowanej specyficznie dla użytkowników e-booków, nie będący kolejną próbą mechanicznego przeniesienia papierowych księgarń do Internetu. Dzięki BookRage zobaczyliśmy ponownie zarówno książki autorów współczesnych (jak Jacek Dukaj, Anna Brzezińska czy Krzysztof Piskorski), jak też i starszych, przez młodsze pokolenie często nieznanych (jak Zajdel czy Grabiński), do tego w bardzo atrakcyjnych cenach – pisze z okazji przyznania nagrody Krzysztof Wójcikiewicz ze Śląskiego Klubu Fantastyki.

Z tej okazji BookRage startuje z kolejną akcją, w której podstawę stanowią książki uznanych, polskich pisarzy fantasy: Anny Kańtoch, Anny Brzezińskiej oraz Feliksa W. Kresa oraz kolejna klasyczna powieść Stefana Grabińskiego.

W ramach pakietu możemy więc zakupić następujące pozycje.

  • "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" Anny Brzezińskiej. Wilżyńska Dolina jest ukryta pośrodku Gór. Nieodwołalnie i niepodzielnie należy do Babuni Jagódki. Pełna zgryźliwego humoru, przewrotna opowieść, w której baśń miesza się z groteską i zaskakująco współczesną refleksją. "Opowieści z Wilżyńskiej Doliny" to historia świata, w którym nie ma nic groźniejszego niż własne życzenia. Zwłaszcza jeśli się spełniają.
  • "Miasto w zieleni i błękicie" Anny Kańtoch. W sąsiedztwie rodzinnego domu Melisandry zamordowano człowieka, a jego pamięć została usunięta. To może zrobić tylko zdolny mag, rozpoczyna się więc polowanie na czarowników, podczas którego Melisandra musi postarać się ochronić siebie i swoich bliskich.
  • "Salamandra" Stefana Grabińskiego. To wydana po raz pierwszy w 1924 roku powieść polskiego mistrza grozy. Jej główny bohater wplątany zostaje w okultystyczny pojedynek między uwodzicielską czarodziejką a potężnym magiem. Kto wyjdzie z niego zwycięsko i komu należy ufać?
  • "Pani Dobrego Znaku" Feliksa W. Kresa. Czwarta, kolejna z już wcześniej publikowanych w BookRage, część cyklu "Księgi Całości". Wieczne Cesarstwo osłabione rozpadem Grombelardu coraz słabiej kontroluje bogaty rycerski Dartan. Odżywa stara legenda o Rollaynie, Córce Szerni. Czy jest nią tajemnicza władczyni Puszczy Bukowej?
  • "Porzucone Królestwo" Feliksa W. Kresa. Piąta część "Księgi Całości". "Porzucone królestwo" to najmroczniejsza ze wszystkich książek Kresa. Okrutna opowieść o zawiedzionych marzeniach, zdradzie i nienawiści. Ponowne spotkanie z kotem Rbitem, Królem Gór Basergorem-Kragdobem i innymi bohaterami. W tle pobrzmiewa echo wydarzeń i intryg z "Pani Dobrego Znaku". Tym razem jednak akcja toczy się wokół starań byłych władców Grombelardu o odzyskanie krainy spod protektoratu cesarstwa.

Ci, którzy zdecydują się zapłacić powyżej aktualnej średniej ceny pakietu, tradycyjnie już, otrzymają dodatkową pozycję:

  • "Wiedźma z Wilżyńskiej Doliny" Anny Brzezińskiej. Kontynuacja przygód Babuni Jagódki z książki dostępnej w pakiecie podstawowym. Rycerstwo złośliwie urządza polowanie na smoka. Chłopstwo pod nieobecność feudała chce parcelować folwark. Syn najbogatszego gospodarza znajduje w pniu drzewa rusałkę i zakochuje się w niej na umór. Bogobojna gospodyni chce się pozbyć męża, a inna, wprost przeciwnie, chce ich mieć aż dwóch. A co najgorsze, prześladują ją dzieci, szukające w lesie swej matki-księżniczki, którą podobno porwała okrutna wiedźma.

Biogramy

Anna Brzezińska. Pisarka fantasy. Absolwentka Instytutu Historii KUL oraz absolwentka i doktorantka mediewistyki Central European University w Budapeszcie. Współwłaścicielka Agencji Wydawniczej RUNA. Obok Andrzeja Sapkowskiego jest najpopularniejszym polskim twórcą fantasy. W Internecie używa pseudonimu Sigrid. Zadebiutowała opowiadaniem "A kochał ją, że strach" opublikowanym w "Magii i Mieczu". Opowiadanie przyniosło jej Nagrodę Fandomu Polskiego im. Janusza A. Zajdla i stało się zarzewiem gorącej dyskusji o stanie polskiej współczesnej prozy fantastycznej.

Anna Kańtoch. Pisarka fantasy, w Internecie znana pod pseudonimem Anneke. Ukończyła orientalistykę, specjalność: arabistyka, na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach wróciła do rodzinnych Katowic, gdzie obecnie pracuje w biurze podróży. Debiutowała w czasopiśmie "Science Fiction" (kwiecień 2004) opowiadaniem "Diabeł na wieży". Pisywała recenzje filmów i książek do internetowego magazynu "Avatarae" (gdzie ukazało się opowiadanie będące kontynuacją "Diabła na wieży" – "Czarna Saissa"), dziś pisze do magazynu "Esensja".

Stefan Grabiński. Przedstawiciel nurtu grozy w polskiej literaturze międzywojennej. Klasyk noweli fantastycznej, twórca horroru kolejowego, określany czasem mianem "polskiego Poe" lub "polskiego Lovecrafta".

Feliks W. Kres (pseudonim, właściwie Witold Chmielecki, ur. 1966 w Łodzi). Pisarz fantasy. Debiutował w roku 1983 opowiadaniem Mag nadesłanym na konkurs pisma "Fantastyka". Od tamtej pory opublikował osiem powieści i kilkadziesiąt opowiadań.

Płatności

Możliwości płatnicze, dostosowane są do potrzeb polskiego klienta. Serwis obsługuje zarówno płatności PayPal (w tym płatności kartami, także bez rejestracji konta PayPal) jak i e-przelewy za pośrednictwem systemu płatności DotPay.

W serwisie jest także możliwość przeznaczenia części płaconych za książki pieniędzy na rzecz fundacji Nowoczesna Polska. Chcielibyśmy aby ludzie mieli możliwość zrobienia przy okazji dobrego uczynku, bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Zdecydowaliśmy się na Fundację Nowoczesna Polska jako instytucję pożytku publicznego której cele są nam osobiście bliskie i którą sami z chęcią, przy okazji korzystania z tego typu serwisów, byśmy wspierali – mówi Tomasz Stachewicz, jeden z pomysłodawców serwisu.

bookrage.org
facebook.com/bookrage
Biogramy: lubimyczytac.pl, wikipedia

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

ebooke-bookfantasybookrage