Antyapps

Body Sizes Measurement Monitor -- narzędzie, które pomoże śledzić efekty odchudzania

A
Antyapps
2

Wszyscy dietetycy jak jeden mąż zawsze powtarzają, że to nie utrata kilogramów liczy się najbardziej, a utrata centymetrów w obwodach. Nie da się nie przyznać im racji. W końcu rosnące mięśnie też swoje ważą, a jeśli w ciągu dwóch miesięcy diety i ćwiczeń schudłaś czy schudłeś zaledwie półtora k...

Wszyscy dietetycy jak jeden mąż zawsze powtarzają, że to nie utrata kilogramów liczy się najbardziej, a utrata centymetrów w obwodach. Nie da się nie przyznać im racji. W końcu rosnące mięśnie też swoje ważą, a jeśli w ciągu dwóch miesięcy diety i ćwiczeń schudłaś czy schudłeś zaledwie półtora kilograma, to nie jest koniec świata! Sprawdźcie obwody swojego ciała, a na pewno wasza satysfakcja wzrośnie dwukrotnie. A skoro żyjemy w XXI wieku, to nie będziemy spisywać tych liczb na kartce... Aplikacja Body Sizes Measurement Monitor sprawdzi się w tym celu znacznie lepiej.

Korzystanie z aplikacji to bułka z masłem. Na początku wpisujemy naszą datę urodzenia oraz wzrost. Twórcy celowo pominęli pole z wagą, bo już ustaliliśmy, że nie taki jest cel zdrowego stylu życia. Jeśli jednak bardzo nam zależy na jej monitorowaniu, możemy uzupełnić te dane w kolejnym etapie. Wartości dodajemy za pomocą ikon "+". W wersji darmowej skupiamy się wyłącznie na obwodach talii, bioder, klatki piersiowej, a także: bicepsa, uda, przedramienia, łydki, szyi oraz ramion. Możemy także skusić się na wersję płatną, w której będziemy monitorować nawodnienie, puls i ciśnienie krwi, ilość wykonywanych kroków oraz wspomnianą już wagę ciała.

Program składa się z trzech zakładek, a wszystkie opierają się na porównaniach. W pierwszej widzimy nasze dane wraz ze wskazaniem, kiedy było najlepiej, a kiedy najgorzej w porównaniu z dniem dzisiejszym. Tu mamy okazję przeanalizować nasze wyniki z ostatniego tygodnia, miesiąca, a nawet roku. Kolejna zakładka to statystyki, a zatem wykres, na którym zaznaczone zostają wszystkie nasze dane. Natomiast ostatnia karta jest jakby kartką z kalendarza z najnowszymi wartościami. Dane możemy wpisywać w dowolnym momencie, najlepiej co tydzień lub miesiąc, by zmiany były dobrze widoczne. Daty aktualizują się automatycznie, podobnie jest z wykresem.

Body Sizes Measurement Monitor nie jest aplikacją oryginalną, jednak jest dobrze i skrupulatnie przygotowana. Program nie wymaga od nas dużo pracy, jedyne co musimy zrobić, to wziąć do ręki miarkę i pomierzyć swoje ciało. Wszystkie analizy i porównania wykona za nas aplikacja. Choć, prawdę mówiąc, niewiele jest tu do analizowania, chyba że po to, by wiedzieć, na jakiej części ciała skupić się na siłowni. Jeśli chodzi o wygląd aplikacji, to jest minimalistycznie i intuicyjnie. Prosta i wygodna aplikacja dla tych, którzy lubią obserwować własne postępy.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android. Wersja premium to koszt 9,90 złotych.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: