Antyapps

Decision Roulette -- problem z decyzją? Oddaj się w ręce aplikacji

A
Antyapps
1

Dość często mam problem z podejmowaniem decyzji. Wiadomo - kobiety. Jednak znacznie lepiej idzie mi z wyborami, które dotyczą wyłącznie mnie, bywa, że potrafię się zdecydować naprawdę szybko, a ostatnio mocno nad tym pracuje. Zdecydowanie trudniej podejmować mi decyzje za kogoś, na przykład kto...

Dość często mam problem z podejmowaniem decyzji. Wiadomo - kobiety. Jednak znacznie lepiej idzie mi z wyborami, które dotyczą wyłącznie mnie, bywa, że potrafię się zdecydować naprawdę szybko, a ostatnio mocno nad tym pracuje. Zdecydowanie trudniej podejmować mi decyzje za kogoś, na przykład kto z nas dwojga wychodzi wcześniej z pracy, kto wykonuje które obowiązki (tak, zawsze chętnie biorę na siebie te trudniejsze zadania...) czy na jaki film do kina idziemy. Przecież to tylko dlatego, że tłumię swoją wewnętrzną egoistkę i chcę być dobra dla wszystkich! Wiem, że takie rozwiązanie nie zawsze się sprawdza, dlatego postanowiłam przetestować metodę "na koło fortuny". Metoda tyleż sprawiedliwa, co całkiem zabawna...

Oczywiście zabawa ta nie powinna dotyczyć wyborów życiowych, takich jak: jakie studia wybrać, czy powiedzieć "tak" i inne poważnych decyzji. Chyba że jesteście w chandrze czy depresji i naprawdę jest wam wszystko jedno. Nie widzę natomiast przeciwwskazań do korzystania z aplikacyjnego koła fortuny w przypadku, gdy nie jesteście pewni, czego uczyć się dzisiejszego wieczoru (choć gorzej, jeśli wybór dotyczy: uczyć się czy iść na domówkę?), jakie buty pasują do tych spodni czy, wspomniane już wyżej, na co iść dzisiaj do kina albo restauracji. A jak działa cała gra? Już spieszę z wyjaśnieniami.

Ta kolorowa aplikacja składa się zaledwie z kilku slajdów, zatem na cały proces podejmowania decyzji musicie poświęcić zaledwie kilka minut. Jeśli korzystacie z programu po raz pierwszy, automatycznie otworzy się okno tworzenia ruletki, za każdym kolejnym razem dostaniecie możliwość wykorzystania poprzedniego (poprzednich) koła lub ułożenie całkiem nowego. Naszą rolą jest wyłącznie uzupełnienie tytułu ruletki oraz wypisanie wariantów, spośród których wylosowane zostanie rozwiązanie. Alternatywy muszą być co najmniej dwie, lecz możecie też wymyślić trzydzieści innych opcji wyboru. Gdy koło fortuny jest gotowe, wystarczy nim zakręcić. Resztę aplikacja zrobi za nas, czytaj: podejmie właściwą decyzję.

Choć taka ruletka w niejednej sprawie uratowałaby nam skórę, to nie da się oprzeć wrażeniu, że aplikacja powstała połowicznie po prostu dla zabawy. Jak wspomniałam wcześniej, nie zaszkodzi nam korzystanie z produkcji w sprawach błahych, nie polecam natomiast pozostawiania jej podejmowania decyzji ważnych i kluczowych. Warto potraktować to choćby jako element humorystyczny w kłótniach z drugą połówką czy nawet z samym czy samą sobą. Taka nieszkodliwa ruletka z pewnością rozładuje poważną atmosferę.

Aplikacja dostępna jest za darmo na urządzenia z systemem Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu