Antyapps

FaceTune 2 — najlepsze narzędzie do retuszu zdjęć powraca w nowej odsłonie

A
Antyapps
1

Facetune to jedna z najciekawszych propozycji mobilnych jeżeli chodzi o mobilny retusz zdjęć. Lightricks przy okazji pierwszego wydania aplikacji wykonali kawał dobrej roboty. Zadbali o to, aby nasza skóra na profilowych fotografiach była gładsza, a zęby bielsze. Program szybko rozkochał w sobie...

Facetune to jedna z najciekawszych propozycji mobilnych jeżeli chodzi o mobilny retusz zdjęć. Lightricks przy okazji pierwszego wydania aplikacji wykonali kawał dobrej roboty. Zadbali o to, aby nasza skóra na profilowych fotografiach była gładsza, a zęby bielsze. Program szybko rozkochał w sobie tysiące ludzi na całym świecie -- i, co tu dużo mówić, kolejna jego odsłona ma równie duże szanse na podbicie waszych serc. Lepsza, jeszcze bardziej dopieszczona, a co najważniejsze: skuteczniejsza! To co, czyżby nadszedł czas na nowe profilowe? ;)

No dobrze, zatem jak w każdej aplikacji skupiającej się na zdjęciach, całą naszą przygodę musimy rozpocząć od importu materiału, nad którym będziemy pracować. Importu, bądź stworzenia go bezpośrednio z poziomu aplikacji -- wybór należy do nas. Na górnej belce dostępne są stosowne opcje. Kiedy już się na coś zdecydujemy, możemy przejść do akcji!

W darmowym wydaniu aplikacji czekają na nas tylko cztery narzędzie do retuszu -- jednak nie zabrakło tam podstaw, takich jak wygładzanie, wybielanie zębów czy dodawanie naszej twarzy blasku. Korzystanie z nich jest banalnie proste, opiera się o mazanie po ekranie -- a żeby było nam jak najwygodniej, możemy bez problemu skalować zdjęcia i skupiać się na wskazanych przez nas elementach. No ale właśnie, to w kwestii darmowego wydania -- bowiem w sklepiku czeka na nas cała masa dodatkowych narzędzi, które pozwolą nam się poczuć jak gwiazdy show-businessu na okładkach popularnych magazynów. Wszystkie one wycenione od 0,99 do 2,99 euro.

Ale FaceTune 2 to nie tylko narzędzia do retuszu. To także nasze ulubione filtry kolorystyczne, a także zestaw narzędzi które mogą przydać się wszystkim miłośnikom edycji fotografii.  Przycinanie, winiety, dostosowywania kontrastu czy jasności. W standardowej odsłonie to zupełnie podstawy, ale pozwolą nam one zaoszczędzić migrowania między kilkoma aplikacjami do obróbki grafiki, aby uzyskać w pełni nas satysfakcjonujący efekt. To dobrze, że są zawsze pod ręką.

Pierwszy FaceTune szybko okazał się fenomenem, po który sięgnęły masy ludzi na całym świecie. I dlatego też nie widzę przeciwskazań, aby tym razem było inaczej -- a wręcz przeciwnie. Pierwsza część programu była płatna -- tym razem twórcy postawili na model freemium, w której kilka cennych narzędzi oddają nam za darmo, jednak za resztę musimy dopłacić. I jeżeli mówimy w kontekście całego ich pakietu, to musimy być gotowi na to, że tanio nie będzie. FaceTune 2 obecnie dostępne jest wyłącznie w wydaniu na iOS, które znajdziemy w AppStorze, w wersji uniwersalnej, za darmo.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu