Mobile

Bo Instagrama nigdy za wiele - oto ich nowa, całkiem udana aplikacja: Layout

Konrad Kozłowski
Bo Instagrama nigdy za wiele - oto ich nowa, całkiem udana aplikacja: Layout
1

Po świetnej aplikacji Hyperlapse przeznaczonej do tworzenia wideo poklatkowych, Instagram powraca z zupełnie nową, dedykowaną tworzeniu mozaik z wielu zdjęć. Do tego można było wykorzystać dostępne już w App Store aplikacje, ale Instagram postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. I tak, Layout zainstalu...

Po świetnej aplikacji Hyperlapse przeznaczonej do tworzenia wideo poklatkowych, Instagram powraca z zupełnie nową, dedykowaną tworzeniu mozaik z wielu zdjęć. Do tego można było wykorzystać dostępne już w App Store aplikacje, ale Instagram postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. I tak, Layout zainstalują tylko posiadacze iPhone'ów.

Nawigacja po aplikacji jest niezwykle prosta, a jej możliwości są dosyć ograniczone. Instagram postawił na minimalizm i łatwość obsługi, co jednak nie przeszkadza w tworzeniu udanych kompozycji. Już ekra główny pozwala szybko sięgnąć po zrobione już zdjęcia lub przejście do trybu "photo booth", który domyślnie uruchamia przednią kamerę. Zaznaczanie kolejnych zdjęć powoduje tworzenie się podglądu kompozycji w górnej części aplikacji. By ułatwić przeglądanie rolki aparatu utworzono dwie dodatkowe zakładki: "twarze" i "ostatnie", co ma przyspieszyć dobieranie zdjęć.

Tam wybrać możemy jeden z kilku dostępnych układów zdjęć. Następnym krokiem jest szczegółowe dopasowanie zdjęć, zmiana ich rozmiaru, ewentualna podmiana lub zastosowanie takich efektów jak odbicie lustrzane lub obrót. Zwiększanie jednego ze zdjęć oczywiście automatycznie wpływa na rozmiary pozostałych, dając nam spore pole do popisu i niemałą swobodę. Na sam koniec gotową kompozycję zapisujemy w pamięci urządzenia i od razu możemy udostępnić ją na Instagramie, Facebooku i innych aplikacjach.

To proste narzędzie ma być kolejnym akceleratorem dla liczby udostępnianych zdjęć. Dzięki niemu stworzymy bardziej różnorodne grafiki, choć oferowana liczba układów czy stopień personalizacji naszego dzieła wcale nie przyćmiewa konkurencji (choćby PicFrame), a ja wierzę, że tak właśnie widział to Instagram. Aplikacja jest jednak godna uwagi, szczególnie dla osób, które niewielkim nakładem czasu i sił chcą "wcisnąć" w jedno zdjęcie kilka (maksymalnie 9) ciekawych ujęć i udostępnić je znajomym.

Layout od Instagram w App Store.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu