Płatności i bankowość

BNP Paribas wprowadza jeden rachunek w swojej ofercie - Konto Otwarte na Ciebie

Grzegorz Ułan
BNP Paribas wprowadza jeden rachunek w swojej ofercie - Konto Otwarte na Ciebie
12

BNP Paribas wzorem innych banków upraszcza swoją ofertę dla klientów, pozbywając się dotychczasowych rachunków - Konto Optymalne i Maksymalne i udostępniając jeden bezwarunkowo bezpłatny - Konto Otwarte na Ciebie.

Nowa tendencja w ofercie naszych banków zainicjowana została jeszcze za czasów BZ WBK, teraz już Santander Bank Polska, kiedy wprowadzali do swojej oferty Konto Jakie Chcę, później podobny krok wykonały inne banki - Alior Bank – Konto Jakże Osobiste, Getin Bank – Konto Proste ZasadyKonto Przekorzystne – Bank Pekao czy Credit Agricole – Konto dla Ciebie. Dziś zdecydował się na to bank, który przejął Raiffeisen Bank i przeszedł ostatnio rebranding, związany z uproszczeniem nazwy, czyli BNP Paribas Bank Polska, który to udostępnił właśnie nowy rachunek - Konto Otwarte na Ciebie.

Konto Otwarte na Ciebie w BNP Paribas Bank Polska

Skąd ta zmiana w naszych bankach? Odpowiedź wydaje się oczywista, z chwilą pojawienia się pomysłu na Podstawowy rachunek płatniczy, banki musiały uprościć swoją ofertę, skasować większość opłat, by klientów nie kusiło przechodzenie na zupełnie darmową opcję.

BNP Paribas Bank Polska w swoim nowym rachunku oferuje darmowe jego prowadzenie bez żadnych warunków, wypłaty z bankomatów Planet Cash i własnych oraz darmowe przelewy, bez przelewów natychmiastowych.

Co z kartami? Do nowego rachunku można zamówić trzy rodzaje kart debetowych.

Karta Otwarta na Dzisiaj

Karta Otwarta na Dzisiaj również będzie bezpłatna, pod warunkiem wykonania jednej transakcji bezgotówkowej w miesiącu, gdy jej nie wykonamy płatność za nią wyniesie 3,00 zł. Jak już wspominałem, wypłaty z bankomatów za darmo, ale tylko własne i Planet Cash, pozostałe 5,00 zł za każdą wypłatę, z kolei zagraniczne bankomaty płatne 10,00 zł, chyba że wypłacamy z bankomatów Grupy BNP Paribas oraz w ramach Global Alliance, wtedy nie płacimy.

Pozostałe dwie karty są płatne - Karta Otwarta na Świat za 10,00 zł miesięcznie, ale zawiera Ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży”, druga - Karta Otwarta na eŚwiat za 6,00 zł miesięcznie z ubezpieczeniem "CYBER Pomoc".

Źródło: PRNews.pl.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu