Płatności i bankowość

Rewolucja w opłacaniu usług cyklicznych - Płatności powtarzalne BLIK już dostępne!

Grzegorz Ułan
Rewolucja w opłacaniu usług cyklicznych - Płatności powtarzalne BLIK już dostępne!
3

Polski Standard Płatności, operator BLIKA poinformował dziś o zupełnej nowości w płatnościach mobilnych w postaci płatności powtarzalnych, dzięki którym będziemy mogli opłacać cykliczne usługi, z których korzystamy.

Na początek usługa dostępna będzie dla klientów dwóch banków - ING Banku Śląskiego oraz Banku Pekao S.A. i w postaci opcji regulowania płatności za usługi LINK4, a do końca marca za usługi operatora sieci Play. PSP zapowiada też, kolejnych partnerów w najbliższej przyszłości, osobiście mam nadzieję, że będą to też Spotify czy Netflix.

Dariusz Mazurkiewicz, prezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

BLIK kolejny raz rewolucjonizuje rynek płatności. Na wprowadzeniu tej innowacji skorzystają nie tylko użytkownicy, ale także dostawcy usług udostępnianych w abonamencie lub na zasadach subskrypcji. Ich klienci chętniej będą decydowali się na tego typu usługi. Otrzymują bowiem łatwy dostęp do zarządzania nimi w jednym miejscu, czyli aplikacji mobilnej banku, bez konieczności logowania się w wielu różnych serwisach dostawców.

Płatnościami powtarzalnymi BLIK będziemy mogli zarządzać z poziomu mobilnej aplikacji naszego banku i regulować w ten sposób usługi abonamentowe, subskrypcyjne czy ratalne, bez konieczności podawania danych rachunku bankowego czy karty płatniczej.

Jak to ma dokładnie działać? na stronie firmy, która nawiąże współpracę z PSP, będzie można wybrać sposób regulowania zobowiązań w postaci płatności BLIK, tak jak dzisiaj płacimy za zakupy w sklepach internetowych, po czym podajemy nasz kod BLIK, a następnie w aplikacji banku zatwierdzamy płatność PIN-em. Po dokonaniu pierwszej płatności dostaniemy komunikat z pytaniem czy zapisać tę płatność jak cykliczną (coś jak teraz, gdy dodajemy do BLIKA sklep internetowy do zaufanych, dzięki czemu przy kolejnych płatnościach nie musimy podawać kodu BLIK), wraz z jej kwotą, częstotliwością oraz datą zakończenia subskrypcji, dzięki temu kolejne płatności będą dokonywały się automatycznie.

Oczywiście po wszystkim w samej aplikacji bankowej możemy swobodnie zarządzać zatwierdzonymi płatnościami powtarzalnymi, czyli włączać je lub wyłączać. Więcej o nowej usłudze możecie dowiedzieć się z poniższej rozmowy z Magdaleną Kubisą z Polskiego Standardu Płatności:

Źródło: PSP.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu