Wykruszyła się już mocno lista instytucji finansowych w Polsce, które jeszcze nie udostępniły płatności mobilnych Apple Pay swoim klientom. Dwunastą, która to już zrobiła stał się dziś Credit Agricole.
Credit Agricole - 12 bank w Polsce, który udostępnia Apple Pay swoim klientom
Apple Pay zadebiutowało w Polsce 19 czerwca ubiegłego roku, początkowo w 9 bankach:
- mBank
- T-Mobile Usługi Bankowe
- Nest Bank
- Alior Bank,
- Bank Pekao S.A.
- Santander Bank Polska (dawniej Bank Zachodni WBK)
- BGŻ BNP Paribas
- Getin Noble Bank
- Raiffeisen Polbank
Na początku października zeszłego roku do listy tej dopisał się największy bank w Polsce – PKO Bank Polski, a w połowie stycznia tego roku ING Bank Śląski.
Od dziś i klienci Credit Agricole mogą już dodawać do swojego portfela na iPhone karty płatnicze i to od razu obu dostawców, zarówno od Visa, jak i od Mastercard. Nie było jeszcze oficjalnej informacji od banku, ale fakt udostępnienia Apple Pay zdążył już potwierdzić serwis PRNews w biurze prasowym Credit Agricole.
Zobacz też: Apple Card: wszystko co musisz wiedzieć o karcie kredytowej od Apple
Przy okazji nadmienię, z kolei to już oficjalna informacja - to nie jedyna nowość dla klientów Credit Agricole w temacie płatności mobilnych. Otóż od wczoraj mogą oni korzystać już z przelewów na numer telefonu P2P przez BLIKA.
Jędrzej Marciniak, wiceprezes Credit Agricole:
Jesteśmy bankiem, który uważnie słucha swoich klientów i dostarcza im takich rozwiązań, jakich potrzebują. Więc skoro na rynku pojawiła się tak popularna forma płatności mobilnych i nasi klienci zaczęli pytać, kiedy i oni będą mogli z nich korzystać, od razu podjęliśmy decyzję, że włączymy się w ten projekt. Nie mam wątpliwości, że ułatwianie dostępu do usług finansowych jest przyszłością bankowości i warto być częścią tego trendu.
Reklama
Aby móc zacząć korzystać z tej funkcjonalności, wystarczy powiązać swój numer telefonu z swoim kontem w Credit Agricole. Można to szybko zrobić z poziomu aplikacji mobilnej.
Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu