Antyapps

Blue Mail — inteligentna skrzynka pocztowa

A
Antyapps
2

Cykl wpisów na temat klientów poczty doczekał się kolejnej aktualizacji. Poprzednio opisywany Newton to świetne narzędzie do obsługi poczty. Niestety okres próbny 14 dni dobiegł końca, więc trzeba szukać dalej. Istnieje wiele alternatyw do płatnych pozycji, które znaleźć można na mobilnych rynka...

Cykl wpisów na temat klientów poczty doczekał się kolejnej aktualizacji. Poprzednio opisywany Newton to świetne narzędzie do obsługi poczty. Niestety okres próbny 14 dni dobiegł końca, więc trzeba szukać dalej. Istnieje wiele alternatyw do płatnych pozycji, które znaleźć można na mobilnych rynkach. I o ile płatne Flow, czy darmowe Astro Mail spisywały się całkiem dobrze, to mam poczucie, że jednak potrzebuję czegoś więcej. Przeglądając różne zestawienia, Blue Mail często znajduje się w czołówce polecanych klientów. Nie zwlekałem więc z jego zainstalowaniem, by sprawdzić jak sprawdza się on w rzeczywistości.

Blue Mail to pozycja całkowicie bezpłatna i przy okazji, pełna różnych ciekawych funkcji. Daleko jej może do przepychu z jakim miałem styczność w czasie testów Newtona, jednak uważam, że jak na darmową alternatywę jest w czym wybierać. Zdecydowanie więcej tu opcji i funkcjonalności, niż w standardowym kliencie poczty, jaki dostarcza na przykład Google. Aplikacja jest całkowicie spolszczona zarówno na Androidzie jak i iOS, jednak testując ją, na tym pierwszym systemie napotkałem kilka błędów językowych, które rażą w oczy. Sam proces dodawania skrzynek do aplikacji jest prosty i intuicyjny. Blue Mail opisuje i oprowadza po wszystkich opcjach i funkcjonalnościach już przy pierwszym uruchomieniu.

Najciekawszym rozwiązaniem wprowadzonym w Blue Mail jest przełącznik zorientowany na ludzi. Z łatwością pozwoli skupić się na prowadzonych korespondencjach między ludźmi, odsiewając pozostałe wiadomości. Nawigacja jest bardzo szybka i intuicyjna — wystarczy użyć wskaźnika by poruszać się po koncie lub zmieniać dodane skrzynki. Inteligentne awatary z lewej strony w łatwy sposób pozwolą zorientować się i skupić na rozmowach dotyczących konkretnych grup, usług lub ludzi. Sama obsługa również jest prosta i przyjemna. Paski przesuwania pozwolą zarządzać otrzymanymi wiadomościami, a same listy są ułożone w czytelny sposób. Blue Mail ma kilka opcji modyfikacji wyglądu, w tym zmianę motywu na ciemny, który ustawia się automatycznie dla ustawionego przedziału czasowego. Pozwala także zmieniać i dostosowywać menu, skonfigurować przyciski akcji, czy szybką odpowiedź.

Blue Mail to rozbudowany klient pocztowy, w całości za darmo.

Blue Mail mimo kilku wad, w tym co najważniejsze — błędów językowych w polskim tłumaczeniu, to dobra alternatywa dla płatnych klientów poczty. Jest w niej wiele opcji i funkcjonalności, których brakuje w standardowych aplikacjach. Przy tym oferuje wiele pod względem personalizacji i ustawień zachowań skrzynek jak i przycisków akcji. Warto z niej skorzystać, choćby dla testów i porównania z innymi, znanymi i opisywanymi już pozycjami.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: