Antyapps

Snap Video Recorder — nagrywanie ekranu telefonu

A
Antyapps
0

Snapchat od samego początku miał założenie, że materiały w nim umieszczane znikają bezpowrotnie po jakimś czasie. To dobre rozwiązanie dla osób, które choć odrobinę dbają o swoją prywatność, lecz powinny być świadome, że nie ma skutecznej ochrony przed wścibskimi oczami innych osób. Jak powszech...

Snapchat od samego początku miał założenie, że materiały w nim umieszczane znikają bezpowrotnie po jakimś czasie. To dobre rozwiązanie dla osób, które choć odrobinę dbają o swoją prywatność, lecz powinny być świadome, że nie ma skutecznej ochrony przed wścibskimi oczami innych osób. Jak powszechnie wiadomo, co raz trafi do internetu, zostaje w nim zazwyczaj na zawsze. Snapchat to także narzędzie komunikacyjne dla wielu ważnych marek i często zdarza się, że prezentują one ciekawe treści i każdy by chciał zapisać je na pamiątkę.

Na rynku istnieje wiele aplikacji pozwalających zapisywać zawartość ekranu w pamięci telefonu. Zrzuty ekranu to już codzienność i te często są częścią systemu operacyjnego urządzenia mobilnego. Wbudowane nagrywanie wideo ekranu również pojawia się jako rozwiązanie systemowe — jak w przypadku systemu iOS w wersji 11. Sklepy z aplikacjami mobilnymi oferują podobne rozwiązania, choć Apple blokuje ich powstawanie i udostępnianie w AppStorze. Androidowe aplikacje radzą sobie z tym lepiej lub gorzej. Dziś do testów mamy Snap Video Recorder — produkcję krakowskiego studia Veara Ltd., które w Google Play store posiada już kilka aplikacji.

Snap Video Recorder bez problemu nagra to, co znajduje się na ekranie urządzenia.

Snap Video Recorder to narzędzie do nagrywania i przygotowywania zrzutów ekranów bez konieczności "rootowania" urządzenia. Warto dodać, że nie jest to aplikacja dedykowana wyłącznie Snapchatowi. Myślę, że wprowadzenie "Snap" w tytule aplikacji ma za zadanie przyciągnięcie rzeszy użytkowników, choć sama aplikacja pozwala na dużo więcej. Jeśli jednak nie posiadacie konta w tym serwisie społecznościowym, bez problemu możecie także korzystać ze Snap Video Recorder do nagrywania ekranów innych aplikacji, czy samego menu i ekranu głównego telefonu.

Snap Video Recorder pozwala na przechwytywanie wideo i zrzutów ekranu za pomocą FAB'a lub belki na pasku przełączników. Istotną funkcją jest możliwość automatycznego włączenia nagrywania po uruchomieniu konkretnej aplikacji. To wymaga jednak dodatkowych uprawnień dla aplikacji, więc trzeba uważać. Jednak funkcja ta działa jak należy i nie zauważyłem znacznych spadków wydajności telefonu. Samych opcji jest nie za wiele. Kilka przełączników zmieniających jakość, dostęp do mikrofonu lub akcje przy potrząsaniu urządzeniem. Przygotowane zrzuty i nagrania można edytować bezpośrednio w aplikacji. Warto dodać, że co chwilę pojawiają się w aplikacji reklamy — tych nie da się w żaden sposób usunąć, nawet za dodatkową opłatą.

Oczywiście nie zachęcamy do nagrywania lub zrzucania ekranów w czasie korzystania ze Snapchata. Jest to niezgodne z ich regulaminem i zwyczajnie nieuprzejmie. Tym bardziej, że osoby wrzucające snapy są często nieświadome faktu, że mogą być nagrywane lub ich wizerunek jest utrwalany na stałe bez ich zgody.

Aplikacja jest dostępna w Google Play, w wersji uniwersalnej, za darmo

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: