Antyapps

Music Translator przetłumaczy na nuty układane w głowie piosenki

A
Antyapps
0

Zawodową przygodę z muzyką skończyłam wraz z końcem gimnazjum, bo wtedy właśnie uzyskałam dyplom szkoły muzycznej, jednak nie rozstałam się z tą dziedziną sztuki na stałe. Po kilkunastu latach wiedza z głowy stopniowo uleciała, a próby stworzenia czegoś dla potomności spełzły na niczym. Jednak,...

Zawodową przygodę z muzyką skończyłam wraz z końcem gimnazjum, bo wtedy właśnie uzyskałam dyplom szkoły muzycznej, jednak nie rozstałam się z tą dziedziną sztuki na stałe. Po kilkunastu latach wiedza z głowy stopniowo uleciała, a próby stworzenia czegoś dla potomności spełzły na niczym. Jednak, ku mojej uciesze, i w tym aspekcie życia Google Play nie zawodzi, bo właśnie odkryłam aplikację, dzięki której kompozycje własne mogę tworzyć w każdym miejscu i sytuacji. A Music Translator wszystko zapisze w pamięci mojego urządzenia!

Aplikacja jest bardzo prosta w użyciu, a jej funkcja jest dwojaka. Można wykorzystać ją jako stroik głosu lub instrumentu, lub nagrywać śpiew albo grę. W pierwszym przypadku program musi być ustawiony na tryb "Listening", a po naciśnięciu przycisku "Start" urządzenie zacznie słuchać i "tłumaczyć" dźwięki. By odczyt był jak najbardziej dokładny, w pokoju, w którym się znajdujemy, powinna panować cisza.

Drugą funkcję, czyli nagrywanie, uruchomimy po wybraniu komendy "Record". Po "Starcie" na ekranie pojawi się pięciolinia, na której w czasie rzeczywistym pojawiać się bedą śpiewane lub grane przez nas nuty. Rejestrowany będzie również czas kompozycji i poszczególnych dźwięków, byśmy po zakończeniu nagrania od razu wiedzieli, jak długi to utwór. Po odsłuchaniu dzieła możemy je zapisać bądź usunąć z pamięci programu. Zapisane kompozycje znajdziemy w zakładce "Open File".\

Music Translator to bardzo prosta aplikacja dla muzyków, którym wena dopisuje zawsze i wszędzie. Jeśli więc w głowie powstają wam utwory, być może godne zapamiętania, wystarczy uruchomić program i rejestrować melodię, którą on odczyta i przetłumaczy na poszczególne dźwięki. Do korzystania z aplikacji nie potrzebujemy łączności z internetem, co dodatkowo ułatwia pracę. Dodatkowo teraz możecie pobrać Music Translator w wersji bez reklam zupełnie za darmo, bo poza promocją instalacja odchudzi wasz portfel o nieco ponad 3 złote. Aplikacja dostępna jest dla użytkowników systemu Android.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: