Bank

BLIK nie działa. Spokojnie, to tylko awaria

PK
Piotr Kurek
5

Jeśli w ostatnich kilkudziesięciu minutach chcieliście skorzystać z BLIKa, ale kod się nie generuje, to nie jesteście sami. Problem mają niemal wszystkie banki.

Wpływają do nas zgłoszenia zaniepokojonych czytelników, że BLIK przestał działać. Informacje o awarii zaczęły się pojawiać również w serwisie Downdetector i dotyczą popularnych w Polsce Banków. Generowanie kodów BLIK ma nie działać m.in. w mBank, PKO BP, Pekao, Millenium, ING i wielu innych znanych instytucjach finansowych.

BLIK nie działa. Usługa zmaga się z awarią

Oficjalne kanały komunikacyjne BLIKa milczą, ale można się spodziewać, że w najbliższym czasie pojawi się oficjalna informacja dotycząca trwającej awarii. Jeśli zauważyliście, że nie możecie wygenerować kodu, musicie uzbroić się w cierpliwość. Nie wiadomo kiedy usługa powróci.

Gdy tylko będziemy wiedzieć coś więcej, tekst zostanie zaktualizowany.

Aktualizacja 13:45

BLIK ponownie zaczął działać w bankach PKO BP i Pekao. Nie mamy jednak sygnałów, by usługa działała w pozostałych instytucjach. Serwis Downdetector wskazuje jednak, że liczba zgłoszeń zaczęła znacząco maleć, co możne oznaczać, że klienci innych banków również już mogą korzystać z kodów BLIK. Pojawiają się za to problemy z płatnościami u partnerów korzystających z BLIKa. Nie działa m.in. serwis płatniczy eblik.pl, z którego korzysta np. Pyszne.pl. To tam przekierowywany jest użytkowników chcący zapłacić kodem BLIK.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news