Gry

Half-Life 3 niech kiedyś wyjdzie, ale póki co najbardziej czekam na remake jedynki — zobaczcie ten trailer!

Kamil Świtalski
Half-Life 3 niech kiedyś wyjdzie, ale póki co najbardziej czekam na remake jedynki — zobaczcie ten trailer!
15

Premiera fanowskiego remake'u pierwszego Half-Life, Black Mesa, coraz bliżej. Gra ma trafić na rynek w drugim kwartale przyszłego roku. Z okazji 20-lecia gry, jego twórcy wypuścili nowy trailer, na którym możemy zobaczyć odświeżone Xen!

Half-Life to jedna z tych gier, których się nie zapomina. Przygody Gordona Freemana trzymały w napięciu od początku do końca i... choć trudno w to uwierzyć, to od premiery pierwszej części minęło już dwadzieścia lat. Tak, dwie dekady. Co najlepsze: to jedna z tych gier, do których wciąż powraca się z przyjemnością. Owszem, na tle dzisiejszych tytułów nie wygląda ona tak imponująco i pewne elementy rozgrywki mogą drażnić, ale historia i klimat są nie do podrobienia. Jeżeli należycie do grona miłośników serii, to prawdopodobnie słyszeliście już o tworzonym przez fanów remake'u — Black Mesa. Od jego premiery dzieli nas jeszcze kilka miesięcy (twórcy mówią o drugim kwartale przyszłego roku), ale na zaostrzenie apetytu — dostaliśmy nowy trailer. No i co tu dużo mówić: wygląda on znakomicie i... niezwykle kusząco.

Zobacz też: Half-Life, hit z 1998 roku powraca do życia w nowej szacie graficznej. Recenzja Black Mesa

Nowa zajawka przenosi nas do Xen, czyli zupełnie innego wymiaru. Nie była to najdłuższa sekwencja — no i nie cieszyła się specjalną popularnością wśród graczy. Twórcy Black Mesa zadbali jednak o to, by dodać mu znacznie więcej blasku. No i nie będę ukrywał, że na powyższym trailerze Xen wygląda przepięknie — a twórcy przyznali, że postanowili nie tylko odświeżyć grafikę, ale też co nieco ten wymiar podrasować.

Half Life 3 został już potwierdzony tyle razy, że prawdopodobnie nie tylko ja zdążyłem się już pogubić w rachunkach z tym tym związanymi. Nie wiadomo czy kiedykolwiek w ogóle się go doczekamy — no trudno. Na tę chwilę można zacząć wielkie odliczanie do premiery Black Mesa -- a ta już za kilka miesięcy!

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu