Kino

Dwayne Johnson jako Black Adam. Premiera filmu już w październiku

Piotr Kurek
Dwayne Johnson jako Black Adam. Premiera filmu już w październiku
0

Dwayne Johnson wraca do kin jako Black Adam. To jeden z bohaterów uniwersum DC, który doczekał się swojej ekranizacji. Film trafi do kin już październiku.

Prawie 5000 lat po otrzymaniu olbrzymich mocy starożytnych bogów – i prawie równoczesnym uwięzieniu - Black Adam zostaje uwolniony z ziemskiego grobowca. Teraz jest gotów wymierzyć współczesnemu światu osobliwie pojmowaną sprawiedliwość.

- tak brzmi oficjalny opis filmu "Black Adam" udostępniony przez polskiego dystrybutora.

Tytułową postać gra Dwayne Johnson, którego z pewnością rozpoznaliście po pierwszych sekundach jego obecności na ekranie. W filmie towarzyszą mu Aldis Hodge ("Miasto na wzgórzu", "Pewnej nocy w Miami…") w roli Hawkmana, Noah Centineo ("Do wszystkich chłopców, których kochałam") w roli Atom Smashera, Sarah Shahi ("Sex/Life", "Godziny szczytu 3") w roli Adrianny, Marwan Kenzari ("Morderstwo w Orient Expresie", "Mumia") jako Ishmael, Quintessa Swindell ("Voyagers", "Trinkets") w roli Cyclone, Bodhi Sabongui ("A Million Little Things") w roli Amona. Na ekranie pojawi się także Pierce Brosnan (m.in. filmy o Jamesie Bondzie) jako Doktor Fate. Reżyserem filmu "Black Adam" jest Jaume Collet-Serra ("Wyprawa do dżungli"). Za scenariusz odpowiadają Adam Sztykiel, Rory Haines i Sohrab Noshirvani.

"Black Adam" na pierwszym zwiastunie. Dwayne Johnson powróci do kin już tej jesieni

Przyznam szczerze, że z filmami DC nie mam zbyt dużej styczności (poza Batmanem) - tym bardziej z bohaterami tego uniwersum. Nigdy wcześniej nie spotkałem się z postacią Black Adama i przyznam szczerze, że zwiastun filmu, w którym będzie głównym bohaterem, niespecjalnie mnie zachęca do jego poznania. Nie da się jednak ukryć, że musi mieć swoich fanów, skoro New Line Cinema i Warner Bros. Pictures zdecydowało na ekranizację jego przygód.

"Black Adam" w kinach pojawi się 19 października 2022 r. i będzie dostępny w kinach tradycyjnych oraz na ekranach IMAX. Po 45  dniach film trafić też powinien na platformę HBO Max, na której możecie zobaczyć między innymi najnowszego Batmana w reżyserii Matta Reevesa.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

news