Ciekawe strony

Biznesowy klon digg-a - mojbiznes.pl

Grzegorz Marczak
Biznesowy klon digg-a - mojbiznes.pl
10

Mojbiznes to tematyczny serwis prezentujący (digg style) nowości ze świata biznesu. Mechanizm strony jest klonem digga czyli dodajemy link do interesującego nas artykułu, artykuł trafia do poczekalni gdzie użytkownicy poprzez głosowanie decydują czy news pokaże się na stronie głównej. Nie tak d...

Mojbiznes to tematyczny serwis prezentujący (digg style) nowości ze świata biznesu. Mechanizm strony jest klonem digga czyli dodajemy link do interesującego nas artykułu, artykuł trafia do poczekalni gdzie użytkownicy poprzez głosowanie decydują czy news pokaże się na stronie głównej.

Nie tak dawno uruchamiany został serwis w takiej samej konwencji jednak poświęcony PR-owi. Niestety pr.org.pl poniósł sromotną klęskę, ponieważ po kilku miesiącach istnienia dodano ok. 50 artykułów a zarejestrowało się nieco ponad 80 osób.

Pytanie, jakie można sobie postawić to czy wszystkie tematyczne serwisy z mechaniką digg-a czeka taki sam los w Polsce – czy oznacza to, że wykop.pl i gwar.pl dominują ?

Gwar.pl – to serwis gazety, stabilna szybko działająca platforma dostarczająca newsy które nie są moderowane przez społeczność. Wadą jest duża ilość linków do artykułów z gazety + sporo spamu (czyli autoreklamy autorów blogów i nowych serwisów)

Wykop.pl - prekursor w Polsce jeśli chodzi o serwisy digg-o podobne, po przesiadce na ruby serwis działa bardzo wolno. Dodatkowo fatalna decyzja o podniesieniu limitu aby news znalazł się na stronie głównej powoduje iż wiadomości pojawiają się z bardzo duży opróżnieniem.

Moim zdaniem kolejny serwis tematyczny w stylu digga nie ma za dużych szans na sukces – oczywiście wszystko zależy od determinacji autorów – jak bardzo będą promować serwis i ile czasu na tę promocję poświęcą. Gdyby jednak udało się ten serwis „rozkręcić” było by to pewnie ciekawe miejsce dla ludzi interesujących się ogólno biznesową tematyką.

Co do wykopu i gwaru – to osobiście uważam iż jest miejsce na trzeci tego typu serwis w Polsce. Musiał by on wprawdzie mieć mocne „plecy” w postaci jakiegoś portalu lub sponsora.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu