Ciekawe strony

No i mamy streemo.pl

GM
Grzegorz Marczak
12

Streemo.pl to kolejny serwis ( po patrz.pl i wrzuta.pl) hostujący pliki video i zdjęcia (obrazki). Serwis był zapowiadany jeszcze na konferencji o web 2.0 a więc trochę czasu upłynęło do momentu kiedy został uruchomiony. Czy autorzy dobrze wykorzystali ten czas ? Streemo.pl oferuje nam możliwość...

Streemo.plStreemo.pl to kolejny serwis ( po patrz.pl i wrzuta.pl) hostujący pliki video i zdjęcia (obrazki). Serwis był zapowiadany jeszcze na konferencji o web 2.0 a więc trochę czasu upłynęło do momentu kiedy został uruchomiony. Czy autorzy dobrze wykorzystali ten czas ?

Streemo.pl oferuje nam możliwość wgrania i oglądania plików wideo i własnych obrazków lub zdjęć. Dostępnej funkcjonalności (takie jak: własny profil, możliwość komentowania , oceniania, śledzenia własnych aktywności, dodawanie innych użytkowników do znajomych itp.) są niestety powszechne na tego typu serwisach. Patrząc od strony funkcjonalnej streemo nie oferuje nic odkrywczego ani innowacyjnego (mam nadzieje że sytuacja ta się zmieni), co nie oznacza, że funkcjonalnie czegokolwiek temu serwisowi brakuje.

Jeśli chodzi o wykonanie samego serwisu, jest on w przeciwieństwie do większości serwisów w Internecie napisany w języku programowania stworzony przez Microsoft. Nie jest to oczywiście wada.

Wygląd serwisu jest bardzo schludny i estetyczny (oczywiście moim zdaniem), co ciekawe samą skórkę serwisu możemy zmienić (opcja dla zarejestrowanych). Wszystkie podstawowe funkcjonalności są dobrze zaprezentowane na stronie głównej, a najczęściej oglądane filmy pokazane są w specjalnym oknie które ma zachęcać do ich odtwarzania. Jedynie o co można by się przyczepić to nieco dziwny i trochę do niespójny z resztą wygląd belki gdzie mamy zakładki „najnowsze”, „najczęściej oceniane” itp.

Pytanie czy steemo.pl pokona konkurentów czyli patrz.pl i wrzuta.pl i jak ma to zamiar zrobić. Patrz.pl jest już w tej chwili bardzo popularny a wrzuta.pl ma dość silne zaplecze.

Osobiście streemo.pl podoba mi się najbardziej z wyżej wymienionych serwisów. Może dla tego, że robi wrażenie solidnie wykonanej platformy?

Na koniec warto zauważyć iż nagonka przeciwko youtube właśnie nabiera rozpędu (chodzi o prawa autorskie do filmów publikowanych na tym serwisie). Bardzo jestem ciekawy czy Steemo i inne polskie serwis są przygotowane na tego typu zarzuty.

Mam nadzieje że streemo.pl w walce o miejsce dla siebie wśród polskich serwisów rozwinie się i będzie prezentować coraz ciekawsze rzeczy i funkcjonalności. Czego szczerze życzę autorom.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu