Ciekawe strony

Slajd.net – jednak żyje ?!

Grzegorz Marczak
Slajd.net – jednak żyje ?!
7

Slajd.net to serwis którego zapowiedz mogliśmy oglądać od kilku miesięcy. Zaczynałem szczerze wątpić czy serwis ten kiedykolwiek zostanie uruchomiony. Dziś jednak zaglądając pod adres slajd.net zobaczyłem, że coś zaczyna się dziać. Szybko przeszukałem stronę główną i nigdzie nie znalazłem informacj...

Slajd.net to serwis którego zapowiedz mogliśmy oglądać od kilku miesięcy. Zaczynałem szczerze wątpić czy serwis ten kiedykolwiek zostanie uruchomiony. Dziś jednak zaglądając pod adres slajd.net zobaczyłem, że coś zaczyna się dziać. Szybko przeszukałem stronę główną i nigdzie nie znalazłem informacji „zaraz ruszamy” więc wygląda na to, że serwis ten został uruchomiony.

Kiedy w czerwcu przeprowadziłem wywiad z autorem slajd.net uruchomienie miało odbyć się za kilka tygodni. Teraz kiedy mamy gotową wersje systemu (a może są to tylko testy?) możemy przyjrzeć się co tak naprawdę oferuje nam serwis.

Oto co autorzy piszą o funkcjonalności slajd.net:

…Fotografie możesz pogrupować w albumy, pokazy slajdów, posortować, podpisać czy otagować. Dla każdego zdjęcia możesz ustalić inny poziom prywatności (np. prywatne widoczne jedynie dla znajomych). Slajd to społeczność, do której możesz zapraszać swoich znajomych, dołączać do grup dyskusyjnych i pisać komentarze do zamieszczonych fotografii…

Szczerz mówiąc spodziewałem się czegoś innego – „powiewu świeżości”. Ciekawiej wygląda opisany przez autorów sposób publikacji zdjęć, ponieważ planują oni umożliwić publikacje zdjęć np. bezpośrednio z telefonów komórkowych. Z nie do końca jasnego opisu wynika również, iż zdjęcia będzie można w łatwy sposób publikować na stronach www, blogach itp.

W chwili obecnej serwis wygląda "nijako", nie działa wyszukiwarka zdjęć ( podstawowa funkcjonalność, ponieważ eksponowana na stronie głównej), informacje o samych zdjęciach są bardzo podstawowe i właściwie nie można zrobić nic więcej poza ich przeglądaniem. Użytkownicy mogą jak to zwykle bywa tworzyć albumy, do których dodawane są zdjęcia, mogą tworzyć sieć znajomych(!) itp.

Ponieważ nie jestem użytkownikiem tego typu serwisów, dlatego trudno mi się wypowiadać na temat jego funkcjonalności – zakładam jednak, że oczekiwania użytkowników takich serwisów są dużo większe niż to co w tej chwili oferuje slajd.net.

Podsumowując zastanawiam się czy udostępnianie tak wczesnej wersji serwisu jest dobrym posunięciem. Moim zdaniem nie. Należałoby poczekać jeszcze trochę, dobudować więcej użytecznych opcji i funkcjonalności i dopiero wtedy prezentować swoje dzieło publice.

Autorom serwisu oczywiście żeńcze powodzenia i wielu zdjęć cyfrowych (chociaż jeszcze przed nimi dużo pracy)

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu