Ciekawe strony

Iloggo za 0,5 milona ?

GM
Grzegorz Marczak
19

Kolejny serwis zaczyna swoją działalność od konferencji prasowej. Oznacza to, że jest w niego zamieszany inwestor bądź właściciele mają pieniądze. Właścicielami nowo powstałego serwisu są iloggo Sp. z o.o i ATM S.A (większość udziałów w Iloggo). Iloggo to jak piszą niektóre serwisy jest stroną s...

Kolejny serwis zaczyna swoją działalność od konferencji prasowej. Oznacza to, że jest w niego zamieszany inwestor bądź właściciele mają pieniądze. Właścicielami nowo powstałego serwisu są iloggo Sp. z o.o i ATM S.A (większość udziałów w Iloggo).

Iloggo to jak piszą niektóre serwisy jest stroną startową. Strona startowa kojarzy mi się z miejscem gdzie wszystkie interesujące mnie informacje zgrupowane są w jednym miejscu. W iloggo dla nie ma informacji są tylko linki wraz z obrazkami naszych ulubionych serwisów.

Iloggo moim zdaniem tak naprawdę jest kolejnym katalogiem linków. Wykonanie samego serwisu jest bardzo schludne i estetyczne, wszechobecny ajax i miła grafika powodują że strona może się podobać.

Nie wiem jednak co więcej można o tym serwisie napisać – jego funkcjonalność to dodawania linków do swoich ulubionych stron (serwis sam generuje obrazek danej strony). Ale czy to wszystko ? – udając się po informacje do pod strony „jak to działa” mamy 11 stronicową informacje do czego służy serwis i jak z niego korzystać. Na 11 w skrócie mamy podane jak dodać nową stronę oraz, że opis pod linkiem do strony jest to opis strony itp.

Nie chcę być bardzo krytyczny ale nie mogę uwierzyć, że serwis ten pochłoną 0,5 miliona złotych – jest on bowiem mało intuicyjny i funkcjonalnie bardzo ograniczony (bo np. czy dwie zakładki które możemy stworzyć to wszystko aby grupować swoje ulubione strony?).

W chwili obecnej zarejestrowało się już blisko 500 osób – biorąc pod uwagę promocje jaką serwis przeprowadził nie jest to jak na razie jakaś nokautująca ilość.

Zastanawiałem się przez chwilę co miało by skłonić użytkowników delicji do przejścia z banalnego w obsłudze systemu do Iloggo ? (no bo nikt chyba nie ustawi sobie strony z linkami obrazkowymi jak startowej strony swojej przeglądarki)

ATM wierzy, że będzie to dobra inwestycja – ja osobiście nie rozumiem tego serwisu, jest dla mnie za bardzo ajaxowy a za mało intuicyjny. Na IDG wyczytałem, że ATM spodziewa się iż w przyszły roku serwisu będzie generował „przychody operacyjne”. Przychody te mają być generowane z reklamy.

Uważam, że autorzy serwisu powinni szybko rozbudować go o jakąś ciekawą funkcjonalność. W przypadku pozostawienia serwisu w takim stanie jak jest teraz nie wieżę aby był on w stanie osiągnąć zwrot z inwestycji.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu