Felietony

Bill Gates nie do końca usatysfakcjonowany działaniami Microsoftu

Konrad Kozłowski
Bill Gates nie do końca usatysfakcjonowany działaniami Microsoftu
16

Punktem zaczepienia do większości wywiadów udzielanych przez Billa Gatesa jest Fundacja Gatesów, którą prowadzi wraz z żoną Melindą. Nic jednak dziwnego, że niemal przy każdej z tych okazji padają także pytania o tematyce technologicznej. Microsoft przechodzi teraz okres sporych przemian - co o pocz...

Punktem zaczepienia do większości wywiadów udzielanych przez Billa Gatesa jest Fundacja Gatesów, którą prowadzi wraz z żoną Melindą. Nic jednak dziwnego, że niemal przy każdej z tych okazji padają także pytania o tematyce technologicznej. Microsoft przechodzi teraz okres sporych przemian - co o poczynaniach firmy i podejmowanych decyzjach przez jej aktualnego CEO - Steve'a Ballmera sądzi Bill Gates?

W rozmowie z CBS News Gates wyraził swoją aprobatę dla takich produktów jak Windows 8, który ma być "kluczem do przyszłości", wyszukiwarka Bing, "który jest uważany za coraz lepszą wyszukiwarkę", Xbox i tablet Surface. Zdaniem współzałożyciela Microsoftu, firma pod kierownictwem Ballmera dokonała "wielu wspaniałych rzeczy", jednak innowacja jest tym obszarem na którym zawodzi.

Jak przyznał Bil Gates, on sam i Steve Ballmer są najbardziej samokrytycznymi osobami, jakie można sobie wyobrazić, dlatego nie ukrywał, że są oni nieusatysfakcjonowani działaniami firmy jeżeli chodzi o "przełomowe produkty". Zapytany o to co myśli, gdy widzi artykuły zatytułowane "Co stało się z Microsoftem" lub "5 rzeczy, które powinien zrobić Microsoft" z uśmiechem podziękował za "udzielanie rad". Chwilę później przeszedł jednak do tematu działań Microsoftu w segmencie telefonów komórkowych: "Nie zabrakło nas w sektorze telefonów komórkowych, ale to w jaki sposób do tego podeszliśmy nie pozwoliło nam na zostanie liderem. Był to oczywiście błąd."

Przy udziale w rynku smartfonów na poziomie 2,4% ciężko mówić o choć częściowym sukcesie firmy z Redmond. Windows Phone ukazał się zbyt późno, a jego pierwsze wersje również nie były prawdziwą alternatywą dla obecnych od dłuższego czasu na rynku systemów mobilnych od Google i Apple. Najnowsza wersja systemu stara się nadrobić stracony czas, ale na efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać, tym bardziej że konkurencja doskonale zdaje sobie sprawę z rosnących szans Windows Phone'a.

Źródło: Cnet, CBSNews.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu