Moje przemyślenia

Bill Gates nie do końca usatysfakcjonowany działaniami Microsoftu

Konrad Kozłowski
16

Punktem zaczepienia do większości wywiadów udzielanych przez Billa Gatesa jest Fundacja Gatesów, którą prowadzi wraz z żoną Melindą. Nic jednak dziwnego, że niemal przy każdej z tych okazji padają także pytania o tematyce technologicznej. Microsoft przechodzi teraz okres sporych przemian - co o pocz...

Punktem zaczepienia do większości wywiadów udzielanych przez Billa Gatesa jest Fundacja Gatesów, którą prowadzi wraz z żoną Melindą. Nic jednak dziwnego, że niemal przy każdej z tych okazji padają także pytania o tematyce technologicznej. Microsoft przechodzi teraz okres sporych przemian - co o poczynaniach firmy i podejmowanych decyzjach przez jej aktualnego CEO - Steve'a Ballmera sądzi Bill Gates?

W rozmowie z CBS News Gates wyraził swoją aprobatę dla takich produktów jak Windows 8, który ma być "kluczem do przyszłości", wyszukiwarka Bing, "który jest uważany za coraz lepszą wyszukiwarkę", Xbox i tablet Surface. Zdaniem współzałożyciela Microsoftu, firma pod kierownictwem Ballmera dokonała "wielu wspaniałych rzeczy", jednak innowacja jest tym obszarem na którym zawodzi.

Jak przyznał Bil Gates, on sam i Steve Ballmer są najbardziej samokrytycznymi osobami, jakie można sobie wyobrazić, dlatego nie ukrywał, że są oni nieusatysfakcjonowani działaniami firmy jeżeli chodzi o "przełomowe produkty". Zapytany o to co myśli, gdy widzi artykuły zatytułowane "Co stało się z Microsoftem" lub "5 rzeczy, które powinien zrobić Microsoft" z uśmiechem podziękował za "udzielanie rad". Chwilę później przeszedł jednak do tematu działań Microsoftu w segmencie telefonów komórkowych: "Nie zabrakło nas w sektorze telefonów komórkowych, ale to w jaki sposób do tego podeszliśmy nie pozwoliło nam na zostanie liderem. Był to oczywiście błąd."

Przy udziale w rynku smartfonów na poziomie 2,4% ciężko mówić o choć częściowym sukcesie firmy z Redmond. Windows Phone ukazał się zbyt późno, a jego pierwsze wersje również nie były prawdziwą alternatywą dla obecnych od dłuższego czasu na rynku systemów mobilnych od Google i Apple. Najnowsza wersja systemu stara się nadrobić stracony czas, ale na efekty przyjdzie nam jeszcze poczekać, tym bardziej że konkurencja doskonale zdaje sobie sprawę z rosnących szans Windows Phone'a.

Źródło: Cnet, CBSNews.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu