18

Bilety na Przewozy Regionalne zakupisz już czekając na peronie

Do tej pory jedynie (wybrane trasy lokalnych przewoźników obsługuje jeszcze aplikacja SkyCash) IC oferowało możliwość kupna biletu poprzez aplikację mobilną o nazwie Bilkom. Choć to trochę na wyrost określenie, bo sama aplikacja jedynie pośredniczy w tym zakupie. Po znalezieniu interesującego nas połączenia i kliknięciu „Kup bilet” przekierowywani jesteśmy do strony internetowej, gdzie dopiero możemy dokonać […]

Do tej pory jedynie (wybrane trasy lokalnych przewoźników obsługuje jeszcze aplikacja SkyCash) IC oferowało możliwość kupna biletu poprzez aplikację mobilną o nazwie Bilkom. Choć to trochę na wyrost określenie, bo sama aplikacja jedynie pośredniczy w tym zakupie. Po znalezieniu interesującego nas połączenia i kliknięciu „Kup bilet” przekierowywani jesteśmy do strony internetowej, gdzie dopiero możemy dokonać transakcji.

Przewozy Regionalne we współpracy z firmą CallPay (znaną z pośrednictwa w zakupie biletów komunikacji miejskiej) udostępniły możliwość zakupu biletów kolejowych bezpośrednio z poziomu aplikacji.

2014-06-09_114710

Po weryfikacji i zalogowaniu na swoje konto wystarczy dodać swoją kartę płatniczą, by móc już od razu kupować bilety na wybrane połączenia. Przy czym nie jest pobierana żadna prowizja. System działa w oparciu o technologię dostarczaną przez MasterCard, ale jak doczytałem w komentarzach pod aplikacją można dodawać karty VISA, MasterCard i Maestro.

2014-06-09_114732

Bilety można nabywać według ich aktualnej ceny z uwzględnieniem zniżek, z których korzystamy. W samej aplikacji oczywiście możemy wyszukiwać dostępne połączenia Przewozów Regionalnych w całym kraju. Jednak sprawdzałem przed chwilą i był problem ze znalezieniem połączenia z Warszawy do Wrocławia, ale już na mniejszych odległościach działało to bez zarzutu.

2014-06-09_114801

Niemniej to dopiero pierwsze testy tej aplikacji, z pewnością zostanie to poprawione w kolejnych jej wersjach. Cieszy natomiast fakt, że i na te lokalne połączenia będziemy mogli zakupić bilet bez wyczekiwania w kolejkach, zwłaszcza w zbliżającym się okresie wzmożonego ruchu.

Aplikacja CallPay Kolej dostępna w Google Play.
Aplikacja CallPay Kolej dostępna w App Store.