Bank

Klienci PKO Banku Polskiego będą teraz mogli sprawdzić wiarygodność kontrahentów już podczas zlecania przelewów

GU
Grzegorz Ułan
17

PKO Banku Polskiego poinformował właśnie, że swoim korporacyjnym klientom udostępnił białą listę przedsiębiorców Ministerstwa Finansów w iPKO Biznes.

Ministerstwo Finansów stworzyło we wrześniu 2019 roku „białą listę” podatników VAT, służącą weryfikacji przez przedsiębiorców wiarygodności kontrahentów. Do systemu tego podpiął się właśnie PKO Bank Polski.

Oznacza to ni mniej ni więcej tyle, że od teraz klienci PKO Banku Polskiego będą mogli już na etapie zlecenie przelewów w bankowości elektronicznej iPKO Biznes sprawdzić czy po drugiej stronie przelewu mają wiarygodnego kontrahenta.

Mariusz Dąbrowski, Dyrektor Departamentu Produktów Transakcyjnych:

Jesteśmy niekwestionowanym liderem polskiego sektora bankowego, dlatego wspieramy rozwój polskich firm dostarczając im usługi ułatwiające zarządzanie biznesem. Udostępniliśmy narzędzie, dzięki któremu przedsiębiorstwa będą mogły zweryfikować rachunek kontrahenta na białej liście prowadzonej przez Ministerstwo Finansów w naszym serwisie iPKO biznes, bez konieczności korzystania z zewnętrznych wyszukiwarek. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas.

Jak będzie przebiegała taka weryfikacja? Podczas zlecania przelewu i po wpisaniu numer rachunku oraz NIP kontrahenta, przedsiębiorca będzie mógł kliknąć w odnośnik - „Sprawdź kontrahenta”, co pozwoli w czasie rzeczywistym podejrzeć czy znajduje się on na „białej liście” Ministerstwa Finansów.

Możliwość taka będzie również dostępna na każdym etapie wprowadzania transakcji, włączając to jej edycję, podpisywanie przelewu oraz jeszcze przed samym wysłaniem zlecenia przelewu.

Zebrane informacje o kontrahencie wraz z ich datą zapiszą się później w szczegółach przelewu , w historii transakcji oraz na potwierdzeniu zlecenia.

Źródło: PKO Bank Polski.

Artykuł został napisany na smartfonie Samsung Galaxy Note 10.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

nagalaxynote10