Sprawdź jaki laptop Intel Evo jest najlepszy dla Ciebie Więcej
Bank

Drugi największy bank w Polsce wdrożył w końcu przelewy na numer telefonu BLIK

GU
Grzegorz Ułan
28

Bank Pekao i Polski Standard Płatności - operator płatności mobilnych BLIK, poinformowali właśnie o udostępnieniu dla klientów tego drugiego największego banku w Polsce przelewów na numer telefonu BLIK.

Bank Peako w swojej aplikacji mobilnej PeoPay dość późno dołączył płatności mobilne BLIK, bo w lutym 2018 roku i do tego nie udostępnili od razu wszystkich usług z nimi związanych. Prawie dwa lata zajęło aby klienci tego banku mogli zacząć korzystać z przelewów P2P.

Przelewy na telefon P2P z wykorzystaniem BLIKA to niezwykle wygodna i szybka forma przesyłania pieniędzy pomiędzy znajomymi. Można nimi regulować drobne pożyczone kwoty czy rozliczać się pomiędzy sobą z rachunku w restauracji.

Zalety tego rozwiązania doceniają coraz bardziej klienci 8 banków, które wdrożyły już ten standard płatności - Alior Bank, Bank Millennium, Credit Agricole, Getin Bank, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski i Santander Bank. W III kwartale 2019 wykonali w ten sposób 4,3 mln transakcji.

Monika Król, Wiceprezes Polskiego Standardu Płatności, operatora BLIKA:

Czasy, kiedy do przekazania pieniędzy drugiej osobie trzeba było znać długi numer rachunku, a odbiorca otrzymywał pieniądze po minimum kilku godzinach lub dopiero następnego dnia, odchodzą w przeszłość. Dziś na całym świecie widać wyraźny trend do wprowadzania płatności natychmiastowych. Klienci tego oczekują. Blik oferuje takie rozwiązanie i staje się ono praktycznie powszechne z chwilą udostępnienia przez Bank Pekao S.A..

Teraz dołącza do tego grona Bank Pekao i mimo, że z opóźnieniem to od razu z przydatną funkcją oznaczania kontaktów w książce telefonicznej, które z przelewów P2P korzystają. Na pewno brakuje tej opcji w Banku Millennium, przynajmniej na Androidzie.

Aby móc zacząć korzystać z przelewów na numer telefonu, wystarczy powiązać swój numer telefonu z aplikacją mobilną swojego banku, można to zrobić w jej ustawieniach, a później już tylko wybrać odpowiednią opcję w aplikacji - „Przelew na telefon BLIK”, wskazać kontakt z ikoną BLIKA, wprowadzić kwotę i wysłać. Środki na docelowym koncie pojawiają się niemal natychmiast.

Źródło: BLIK/Bank Pekao.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: