Polska

Bezpłatne WiFi w 850 placówkach Poczty Polskiej

Grzegorz Ułan
Bezpłatne WiFi w 850 placówkach Poczty Polskiej
14

Dostaliśmy właśnie taką informację na skrzynkę. Przyznam, że w pierwszej chwili pojawił mi się uśmiech na twarzy, kojarząc ten fakt z długim oczekiwaniem na swoją kolejkę w placówkach Poczty Polskiej i że pewnie chcą jakoś umilić nam ten czas:)

Niemniej miły gest i z pewnością wielu klientów PP skorzysta z tego udogodnienia, zwłaszcza, że wybrane na początek placówki, zlokalizowane są poza dużymi aglomeracjami. Docelowo, darmowe WiFi ma być uruchomione we wszystkich placówkach w kraju.

A tak decyzję PP tłumaczy Paweł Skoworotko, członek Zarządu Poczty Polskiej:

Projekt darmowego WiFi w placówkach pocztowych to jeden z elementów strategii Poczty Polskiej, która kładzie nacisk na cyfryzację swoich usług. Poczta Polska już pełni funkcję komunikacyjnego krwioobiegu państwa. Teraz chcemy być strategicznym partnerem administracji w cyfryzacji usług publicznych poprzez dostęp on-line do e-usług państwa.

Warto jeszcze wspomnieć, że logowanie do hotspotów będzie się odbywało bez konieczności wpisywanie loginów czy haseł do jakiś usług, jednak przewidywane są reklamy, gdyż przed możliwością skorzystania z dostępu do sieci, proszeni będziemy o zgodę na ich wyświetlanie.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu