Gry

Fabularna gra Minecraft zapowiada się naprawdę fajnie. Jestem miło zaskoczony

Paweł Winiarski
Fabularna gra Minecraft zapowiada się naprawdę fajnie. Jestem miło zaskoczony
16

Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego ktoś wymyślił Minecraft: Story Mode. Niezwykle popularna gra o budowaniu, opierająca się na sieciowej kooperacji i tryb opowieści? Z takiego połączenia nie mogło wyjść nic ciekawego. Ale po pierwszym zwiastunie zmieniam zdanie. Jakiś czas temu twórcy Minecrafta -...

Nie potrafiłem zrozumieć dlaczego ktoś wymyślił Minecraft: Story Mode. Niezwykle popularna gra o budowaniu, opierająca się na sieciowej kooperacji i tryb opowieści? Z takiego połączenia nie mogło wyjść nic ciekawego. Ale po pierwszym zwiastunie zmieniam zdanie.

Jakiś czas temu twórcy Minecrafta - Mojang - nawiązało współpracę z firmą Telltale Games. To ekipa od świetnych przygodówek, takich jak na przykład The Walking Dead czy The Wolf Among Us. Zaskoczeniem dla wszystkich było na pewno ogłoszenie projektu Minecraft: Story Mode. No bo jak zrobić przygodówkę z gry, w której nie ma opowieści i bohaterów? Jak widać można.

https://www.youtube.com/watch?t=33&v=HAnRtMEDrvU

Protagonistą w Minecraft: Story Mode został niejaki Jesse, który wraz z przyjaciółmi będzie musiał odszukać Zakon Kamienia i ocalić ludzkość. Zwiastun prezentuje się bardzo obiecująco i pokazuje, że Telltale Games bierze tylko uniwersum, dorabiając historię w standardowym dla siebie stylu. Mają być wybory moralne, ma być wciągająca, epicka opowieść. Oczywiście może okazać się, że to nie wystarczy i Minecraft: Story Mode będzie zwykłym skokiem na kasę - w końcu sam Minecraft to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, wszystko co ma podobną nazwę, sprzeda się na pniu.

Ale trzymam kciuki, bo zwiastun mnie zaciekawił, choć fanem Minecrafta nie byłem, nie jestem i pewnie nigdy nie będę. Spójrzcie jednak na oceny pod zwiastunem (łapki w górę i łapki w dół), opinie na temat nadchodzącej gry są widać podzielone. Niby to tylko pierwszy zwiastun, ale często reakcja na pierwsze materiały dotyczące gry ciągnie się za nią aż do premiery

Gra będzie sprzedawana w odcinkach i trafi na półki wirtualnych sklepów jeszcze w tym roku. Zagramy na praktycznie każdej platformie, oprócz konsol Nintendo.

grafika: 1

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

minecraftMojangtelltale games