Amazon

Battlestar Galactica dostępna na Amazon Prime, 4 sezony z polskimi napisami

Kamil Pieczonka
Battlestar Galactica dostępna na Amazon Prime, 4 sezony z polskimi napisami
13

Dla miłośników seriali science-fiction pojawiła się nie lada gratka, w Amazon Prime od 1 maja dostępny jest serial Battlestar Galactica, wszystkie 73 odcinki podzielone na 4 sezony, oczywiście z polskimi napisami.

Battlestar Galactica na Amazon Prime

W zasadzie po tym wstępie można by było zakończyć ten tekst, bo większość z was pewnie doskonale kojarzy tę produkcję, która powstawała od 2003 roku. Battlestar Galactica to do dzisiaj jedna z ciekawszych serii science-fiction, która nie bez powodu cieszy się dużą estymą fanów. W Polsce serial był ostatnio dostępny w serwisie Showmax, który jak wiemy całkowicie zniknął z rynku. Teraz prawa do serialu przejął Amazon, który ma w swojej ofercie między innymi The Expanse, który też został przejęty gdy jego produkcja w telewizji została anulowana.

Dla tych, którzy nie kojarzą tego tytułu śpieszę z krótkim streszczeniem opublikowanym na Wikipedii:

W pewnej odległej części galaktyki cywilizacja ludzka tworzyła federację dwunastu planet, zwaną Dwunastoma Koloniami. Badania nad sztuczną inteligencją doprowadziły do stworzenia rasy cybernetycznych maszyn – Cylonów. Ich bunt doprowadził do wyniszczającego konfliktu. Po latach zmagań Cyloni wycofali się i zniknęli w przestrzeni kosmicznej, jednak wojna nie została zakończona. Kilkadziesiąt lat później postanowili zaatakować ponownie. Dzięki pomocy niejakiego Baltara, Cyloni uzyskali dostęp do systemów obronnych Dwunastu Kolonii i przypuścili szturm, w wyniku którego rasa ludzka została niemal doszczętnie zniszczona. Z pogromu ocalał jeden okręt bojowy starego typu – „Battlestar Galactica” – oraz pewna liczba statków cywilnych. Pod dowództwem komandora Adamy ocaleni ludzie podejmują się zadania odnalezienia na wpół mitycznej Trzynastej Kolonii, znanej też jako Ziemia.

Co ciekawe pod koniec zeszłego roku pojawiła się informacja, że NBC Universal rozpoczyna pracę nad serialem powiązanym z Battlestar Galactica, który ma być dostępny na ich własnym serwisie streamingowym - Peacock. Na temat tego projektu nie wiemy jednak nic nowego.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu