VOD

Najważniejsze premiery października - lista filmów i seriali

Konrad Kozłowski
Najważniejsze premiery października - lista filmów i seriali
21

Wrzesień za nami, a także pierwszy tydzień października, dlatego z drobnym poślizgiem rozpoczynamy naszą serię najważniejszych premier filmowych oraz serialowych. Taki mini-przewodnik pozwoli Wam skupić się na najistotniejszych tytułach, które pojawią się w kinach, w telewizji i na platformach VOD. Zaczynamy.

Filmy w październiku:

Blade Runner 2049 - już w kinach

Powrót do świata Łowcy androidów możliwy jest już od piątku i jest to tytuł, którego przegapić nie możecie. Świetnie nakręcony, wciągający i niemal bezbłędny Blade Runner 2049 to pozycja obowiązkowa. Więcej w naszej recenzji.

Pierwszy śnieg (Snowman) - 13 października

Ksiązka Jo Nesbo trafia na kinowy ekran, a w roli głównej zobaczymy Michaela Fassbendera. Zwiastun obiecują świetne, tajemnicze widowisko na pograniczu dramatu i kryminału.

Thor: Ragnarok - 25 października

Nadchodzi "zmierz bogów", a Thor jest zmuszony radzić sobie bez swojego młota. Dodatkowo, zanim wyruszy do walki z przepotężną Helą, musi wyswobodzić się z niewoli i zmierzyć się w gladiatorskim pojedynku z... Hulkiem.

Polecamy również:

  • Twój Vincent - 6 października
  • Photon - 6 października
  • Opowieści o rodzinie Meyerowitz (utwory wybrane) - 13 października - Netflix
  • A Ghost Story - 27 października
  • Piła: Dziedzictwo (Jigsaw) - 27 października

Seriale października:

Mindhunter - 13 października - Netflix

Serial Davida Finchera dla Netflix zabierze nas w lata '70 ubiegłego wieku i skupi się na początkach działalności FBI przy sprawach powiązanych z seryjnymi zabójcami.

Wataha sezon 2 - 15 października - HBO i HBO Go

Długo wyczekiwany powrót w Bieszczady staje się faktem. Już w połowie października zaczniemy śledzić dalsze losy Wiktora Rebrowa, który pozostając zbiegiem ukrywa się w bieszczadzkich lasach próbując oczyścić swoje imię. Nowa tragedia sprowadza do tego regionu panią prokurator Igę Dobosz, a wataha stara się zapanować nad sytuacją na granicy.

Widzieliśmy dwa pierwsze odcinki - więcej w recenzji Watahy 2.

Belfer 2 - 22 października - Canal+

Paweł Zawadzki po wydarzeniach z Dąbrowicach jest zmuszony do kontynuacji współpracy z CBŚ. Właśnie dlatego trafia do Wrocławia, gdzie w lokalnym liceum znika uczeń, lecz równie szybko i w równie niewyjaśnionych okolicznościach się odnajduje. Tajemnice szkolnych korytarzy rozwikłać ma właśnie Zawadzki (Maciej Stuhr).

Stranger Things - 27 października - Netflix

Zeszłoroczny fenomen powraca - piątka młodych przyjaciół kontynuuje walkę z mroczną i pełną przerażających kreatur Drugą Stroną, która tym da się we znaki w jeszcze większym stopniu, aniżeli wcześniej.

Battlestar Galactica - październik - Showmax

Wciąż nie znamy dokładnej daty premiery tego serialu na Showmax, warto jednak dodać, że po raz pierwszy ta seria pojawi się w serwisie VOD. Battlestar Galactica to istna klasyka gatunku sci-fi, dlatego dla każdego zwolennika tej tematyki, choć nie tylko, będzie to świetny miesiąc.

 

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu