Polska

BankoPaczkomat nowa kategoria urządzeń na świecie dostępna już w Polsce

GU
Grzegorz Ułan
15

InPost już nie tylko intensywnie rozwija swoją sieć Paczkomatów, ale i rozszerza ich funkcjonalność. Swoją premierę ma właśnie nowa kategoria urządzeń InPostu - BankoPaczkomaty.

InPost posiada aktualnie 4800 Paczkomatów w całej Polsce, co pozwoliło im przegonić niedawno Pocztę Polską, która dysponuje siecią 4600 placówek w całym kraju. Teraz pośród tych prawie 5 tysięcy Paczkomatów znajdziemy 30 urządzeń, które będą łączyć w sobie funkcje paczkomatu i bankomatu.

Rafał Brzoska, prezes InPost:

Rozszerzanie funkcjonalności Paczkomatów InPost jest jedną z dróg rozwoju, którą realizujemy w tym roku. Nadal rozbudowujemy naszą sieć o nowe lokalizacje, dzięki czemu staje się ona najwygodniejszą dla Polaków opcją nadania i odbioru przesyłki. Możliwość wypłaty gotówki, sprawdzenie salda rachunku czy zmiana PINu karty – to dla naszych Klientów kolejne usługi, jakie mogą oferować Paczkomaty. Będziemy rozbudowywać paletę możliwości – zwłaszcza, że w Paczkomatach można płacić kartą, blikiem lub przelewem online. Coraz więcej usług finansowych, bankowych czy sprzedażowych będzie automatyzowanych – a nasze maszyny są idealną platformą do ich realizacji.

Jak widać na zdjęciu, w takich BankoPaczkomatach nie znajdziecie już dotykowego panelu, znanego Wam do tej pory z tradycyjnych Paczkomatów, a funkcje za które odpowiadał przeniesione zostały do panelu w bankomacie, który umieszczony został w centralnym punkcie paczkomatu.

BankoPaczkomat to efekt współpracy trzech firm, InPost porozumiał się w tej sprawie z Planet Cash, która dysponuje siecią 3800 bankomatów (2700) i wpłatomatów (1100) w Polsce oraz z amerykańskim producentem bankomatów NCR. Na początek uruchomiono 30 BankoPaczkomatów w największych miastach w Polsce, ale w przyszłości planowane są kolejne urządzenia i lokalizacje w całym kraju.

Źródło: InPost.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy: