Gry

[Aktualizacja] Jesienią zagracie na swoich konsolach w Baldur's Gate i inne kultowe RPG

Kamil Świtalski
[Aktualizacja] Jesienią zagracie na swoich konsolach w Baldur's Gate i inne kultowe RPG
8

Jeszcze w tym roku na konsole wyjdzie zestaw klasycznych RPG od BioWare oraz Black Isle Studios. Wśród zapowiedzianych tytułów znalazły się m.in. Baldur's Gate czy Planescape: Torment.

Aktualizacja 31.05 Data premiery i wydania

Skybound Games oficjalnie potwierdziło daty wydania kolekcji klasycznych gier Dungeons & Dragons w odświeżonych wersjach na konsolach obecnej generacji. Gry będą dostępne w trzech oddzielnych zestawach: The Baldur’s Gate: Enhanced Edition Pack, Planescape: Torment: Enhanced Edition / Icewind Dale Enhanced Edition oraz Neverwinter Nights: Enhanced Edition. Dwa pierwsze do sklepów trafią 27 września (24 września w USA), ostatni pojawi się dopiero 6 grudnia (3 grudnia w USA) i będą dostępne na Xbox One, PlayStatton 4 i Nintendo Switch — także w wersjach pudełkowych. Wszystkie gry oferować będą dostosowany do konsol i sterowania kontrolerami interfejs oraz wszystkie usprawnienia i DLC, które były dostępne w wersji na PC.


W historii branży gier wideo pojawiły się takie tytuły, które potrafiły przykuć do ekranu wszystkich — bez wyjątku. Takimi produkcjami były w dużej mierze RPG od BioWare oaz Black Isle Studios, które zaczęły pojawiać się jeszcze pod koniec lat 90. ubiegłego stulecia. Przez lata wielu z nas spędziło z nimi dziesiątki godzin najpierw przed komputerem, a gdy tylko pojawiły się na smartfonach i tabletach, sytuacja się powtórzyła. Bo to po prostu bardzo dobre i angażujące gry. A podobno jeszcze w tym roku zagramy w nie na konsolach... nareszcie!

Baldur's Gate, IceWind Dale i spółka na konsolach — jeszcze w tym roku

Sieć obiegły informacje, że jeszcze w 2019 roku przyjdzie nam przed wyruszeniem w drogę zebrać drużynę, która to poradzi sobie ze wszelkimi czyhającymi na nas po drodze przeciwnościami. Pierwszy raz na konsolach mielibyśmy zagrać w:

  • Baldur's Gate
  • Baldur's Gate II
  • Baldur's Gate: Siege of Dragonspear
  • Icewind Dale
  • Neverwinter Nights
  • Planescape: Torment.

Zobacz też: Mobilny Baldur's Gate wreszcie taki jak być powinien

I co najlepsze — wszystkie z powyższych produkcji mielibyśmy otrzymać tam w wersji enhanced, które przedstawia nam w ostatnich latach Beamdog. Za ich wydanie na nowe urządzenia odpowiedzialna ma być firma Skybound, która w swoim portfolio ma między innymi The Walking Dead.

Póki co wiemy tylko, że gry będą — a na więcej informacji musimy jeszcze chwilę zaczekać. Wybrane z gier w wersji na konsole będzie można przetestować na imprezie PAX East w Bostonie, która odbędzie się w dniach 28-31 marca. I choć wizja kilkudziesięciu godzin z padem od PS4 niespecjalnie mi się uśmiecha w takim wariancie, to jeżeli te RPG wyjdą również na Switcha... no cóż, obawiam się, że mogę wówczas spędzić przy nich nieprzyzwoicie dużo czasu ;-).

Źródło

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu