Polska

TVP serwuje podcast z plejadą gwiazd. Posłuchacie?

Konrad Kozłowski
TVP serwuje podcast z plejadą gwiazd. Posłuchacie?
1

Jeśli jesteście ciekawi, jak powstają niektóre z programów TVP albo interesuje Was życie zapraszanych do studia gwiazd, to nowy podcast TVP będzie w sam raz dla Was. Odcinki "Bądźmy razem" są już online.

Zdaniem niektórych popularność podcastów rośnie, inni wskazują, że to medium nie niesie za sobą tak dużej wartości jak sądzono. Nie ulega jednak wątpliwości, że regularnie przybywa nowych programów amatorskich, pół-profesjonalnych, a także od największych firm i marek. Z własnym projektem wystartowało także TVP, które od 22 udostępnia odcinki "Bądźmy razem". Prowadzącymi podcast są Ida Nowakowska i Aleksander Sikora, a lista gości, którzy odwiedzili studio jest coraz dłuższa.

Podcasty Bądźmy Razem TVP to telewizja nowej generacji, tworzona przez niezwykle kreatywnych ludzi. Cieszę się, że wybrali między innymi mnie do przeprowadzania rozmów, które są dla wszystkich, o wszystkim i mam nadzieję, że połączą nas wszystkich! – mówi Ida Nowakowska.

Będzie śmiesznie, będzie ostro, będzie poważnie - zapowiadają prowadzący podcast Bądźmy razem

W zapowiedziach, a także w opisach już dostępnych odcinków znajdziemy m. in. Tomasza Kammela, Dodę, Sławomira, Kajrę, Viki Gabor, Ewę Minge, Małgorzatę Tomaszewską i Laurę Bączkiewicz. Nowe odcinki pojawiają się co środę o 11:11 na większości najpopularniejszych platform, gdzie można słuchać podcastów: Spotify, YouTube, Apple Podcasts i Google Podcasts.

Podcast rusza niczym lokomotywa parowa z peronu, na którym kłębią się tłumy ludzi pełnych zapału i pomysłów. To właśnie z nimi jest mi dane tworzyć ten wyjątkowy projekt. Z Idą mamy pociąg do nieutorowanych, niekończących się rozmów. Tu nie ogranicza nas czas, naszych gości także. Poznamy ich bliżej, zapytamy, co im i nam w duszy gra oraz nic nie wytniemy. Pomysł zrodził się dwa lata temu. Musiał dojrzeć, tak samo, jak nasza wizja, w którym kierunku właściwie mamy jechać. Plan planem, a my pojechaliśmy z naszymi rozmówcami w nieznane. I to działa! Odnoszę wrażenie, że większość gości przez intymną atmosferę prowadzonych pogawędek, uchyliło nam szerzej drzwi do dość szczelnie zamkniętych zakamarków ich życia. Odsłonili maski, nawet jeśli w teorii do tej pory ich nie zakładali. Nie ukrywam, że kilkakrotnie łza zakręciła mi się w oku. Nie tylko ze wzruszenia, ale także z dość głośnych salw śmiechu. Teraz kolej na naszych słuchaczy i widzów. Radzę dobrze wygospodarować czas albo pojechać z nami w podróż samochodem. I my ruszamy. Tylko zapnijcie pasy, bo będzie się działo – mówi o nowym projekcie Aleksander Sikora.

Po wyświetleniach na YouTube można już wstępnie ocenić zainteresowanie nową audycją TVP. Odcinek ze Sławomirem i Kajrą wygenerował 862 wyświetlenia, z Małgorzatą Tomaszewską 701 wyświetleń, a z Viki Gabor i Laurą Bączkiewicz aż 2,4 tys. wyświetleń. Oczywiście odcinki dostępne są tylko od niecałych 24 godzin, a YouTube nie jest pierwszoplanową platformą do dystrybucji podcastów, ale plus minus wiemy, jak dużo osób postanowiło obejrzeć/posłuchać podcastu. Odbiór słuchaczy jest też zaskakująco dobry, o ile nie zadziałała moderacja zanim zajrzeliśmy w komentarze. Widać, że TVP stara się wypośrodkować, jeśli chodzi o dobór gości - stawiają na gwiazdy i celebrytów z różnych dziedzin oraz przedziałów wiekowych. Celem jest oczywiście dotarcie do jak najszerszej publiczności, co chyba przynosi efekty.

Źródło.

 

 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu