Telekomy

Awaria Orange dotknęła cały kraj. Są problemy z połączeniami i internetem

Jakub Szczęsny
Awaria Orange dotknęła cały kraj. Są problemy z połączeniami i internetem
56

Jak wynika z Facebookowego profilu Orange oraz sygnałów od naszych czytelników, Orange właśnie boryka się z prawdopodobnie ogólnopolską awarią. Występują trudności nie tylko z nawiązywaniem połączeń głosowych, ale także z mobilnym internetem. Zapytaliśmy Orange na temat możliwych przyczyn tej awarii i możliwego terminu przywrócenia pełnego działania usług.

Posiłkując się danymi z profilu Orange Polska na Facebooku stwierdziliśmy, iż trudności z wykonywaniem połączeń oraz korzystaniem z mobilnego internetu występują od około godziny 10:00. Wtedy też pojawia się pierwszy wpis opisujący problemy z dostępem do infrastruktury. Ponadto, wygląda na to, że sprawa jest poważna - zgłoszenia dobiegają z całej Polski, nie tylko z jednego regionu i co ciekawe - czas oczekiwania na połączenie z konsultantem Orange może trwać nawet pół godziny. Wskazuje to na fakt, iż naprawdę wielu klientów sieci ma kłopoty z dostępem do sieci.

Awaria w Orange - co robić?

Możliwym, tymczasowym rozwiązaniem problemu z działaniem usług Orange jest przestawienie telefonu komórkowego w tryb preferowania połączeń tylko 3G. Niektórzy użytkownicy donoszą, iż pomogło to w ustabilizowaniu dostępu do połączeń głosowych oraz mobilnego internetu. Nie jest jednak pewne, że ta metoda zadziała u Was. Okazuje się ponadto, iż nie wszyscy użytkownicy sieci mają problemy z dostępem do infrastruktury usługodawcy. Ma to związek albo z już wykonywanymi działaniami naprawczymi, albo z tym, iż awaria jednak nie dosięgnęła wszystkich klientów sieci.

Zapytaliśmy o komentarz w tej sprawie rzecznika sieci Orange, który zapewne rozjaśni nam pewne wątpliwości w tej sprawie. Jeżeli tylko takowy komentarz się pojawi, czym prędzej zamieścimy go w tym artykule. Koniecznie zostańcie z nami!

Aktualizacja:

Jak poinformował nas rzecznik Orange, Wojtek Jabczyński, w powyższych godzinach pojawiły się w Orange drobne problemy techniczne z dostępem do sieci, ale sytuacja została opanowana i nie powinno już być takich kłopotów.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu