Telekomy

Nowa oferta abonamentowa i internetu mobilnego od Orange

Grzegorz Ułan
Nowa oferta abonamentowa i internetu mobilnego od Orange
82

Dawno nie mieliśmy zmian w podstawowych ofertach u naszych telekomów, niedobór ten nadrabia właśnie Orange udostępniając nowe plany taryfowe na abonament i w internecie mobilnym.

Przede wszystkim mamy tu nowe plany: Podstawowy, Standardowy, Optymalny i Wzbogacony.

Przy nowym numerze możemy dostać 2 GB transferu danych przy najtańszym abonamencie za 29,99 zł oraz 20 GB przy najdroższej opcji za 69,99 zł. Podobne zestawy są w przypadku wyboru przeniesienia numeru lub przejścia z karty na abonament. Miłym ukłonem w stronę stałych klientów jest dodanie w każdym planie po 5 GB transferu danych przy przedłużaniu umowy.

Jak widać nie ma już tu rozróżnienia, czy klient bierze ofertę z telefonem czy bez, w każdym przypadku mamy taką samą cenę i pakiet usług w wybranym planie. We wszystkich planach i opcjach Orange daje natomiast bonus w postaci darmowego Spotify Premium na okres pół roku.

Zmiany mamy też w ofercie dla par i rodzin. Teraz każdy dodatkowy numer będzie kosztował 19,99 zł, niezależnie od wybranej oferty podstawowej. Oba numery będą też korzystały z osobnej paczki danych. Numer podstawowy będzie miał tyle GB, ile w wybranej ofercie, numer dodatkowy 5 GB, przy przedłużaniu umowy 10 GB.

Co z internetem mobilnym? Tu też oferta została znacznie uproszczona. Mamy tylko 3 plany od 9,99 zł za 10 GB, po 39,99 zł za 50 GB do 69,99 zł za aż 250 GB, wliczając w to 100 GB, które można wykorzystać poza strefą domową.

We wszystkich opcjach po wykorzystaniu pakietu uruchamia się dodatkowy pakiet 10 GB za 10 zł, a po wykorzystaniu tego internet zwalnia do​​ 1​​Mb/s. W przypadku internetu mobilnego bonusem dla przedłużających umowę jest dodatkowe 10 GB w każdym planie.

Patrząc po tych cenach w abonamencie ciężko nie odnieść wrażenia, że zaczyna się robić drogo, zwłaszcza jeśli porównamy to z ofertą ich submarki Nju Mobile, gdzie za większe pakiety danych i usług płacimy zdecydowanie mniej. Cieszy bonus w postaci Spotify, jeśli ktoś korzysta z tej usługi może zaoszczędzić 120 zł, ale nie wiem czy to zrekompensuje dostatecznie wydatki na abonament. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę, że nie ma już tańszych ofert, jeśli zdecydujemy się na opcję bez telefonu.

Szczegóły nowej oferty abonamentowej oraz oferty na internet mobilny.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

hotmobile