Telekomy

Koniec Muzodajni - Plus uruchamia serwis streamingowy Plus Music

Grzegorz Ułan
34

Muzodajnia to serwis z muzyką mp3, który funkcjonował na polskim rynku od 10 lat, teraz Plus przeprowadza rebranding marki i udostępnia zupełnie nowy serwis streamingowy Plus Music. Będzie to działało podobnie do Spotify, czyli będzie dostępny online w przeglądarce i poprzez aplikacje mobilne na Anadroida i iOS. Co ważne, transfer danych przy korzystaniu z Plus Music nie będzie pomniejszał paczki danych dla abonentów Plus i w podstawowym pakiecie będzie darmowy.

Czym się będzie różnić Plus Music od Muzodajni? Nowy serwis będzie wzbogacony o:

  • możliwość tworzenia własnych list utworów i dzielenia się ze znajomymi na Facebooku,
  • bezpłatne playlisty dostępne dla każdego użytkownika,
  • rekomendacje dokonywane na podstawie historii pobrań użytkownika
  • łatwe dokonywanie zakupów poprzez płatności elektroniczne i dopisanie do rachunku za usługi telekomunikacyjne (dla klientów sieci Plus).

W ofercie nowego serwisu będą dostępne cztery plany Plus Music Basic - za darmo dla abonentów Plusa, oferujący dostęp do przygotowanych playlist, ale bez możliwości przewijania utworów. Plus Music mp3 za 8 zł, gdzie dochodzi możliwość przewijania, wyboru jakości oraz opcja pobrania 25 utworów w miesiącu. Plus Music Streaming za 19,99 zł, czyli tak jak Spotify Premium z pełnym dostępem do streamingu muzyki, ale bez opcji pobierania plików, ta dostępna będzie w najdroższym planie za 27,99 zł.

Maciej Szymański z Departamentu Strategii Marketingowej sieci Plus:

Plus Music to unikalna dla polskiego konsumenta oferta, która umożliwia zarówno słuchanie muzyki w streamingu, jak i kupowanie jej na własność. Nie zamierzamy konkurować z globalnymi serwisami muzycznymi bowiem naszym celem jest „słuchanie słuchaczy” i odpowiadanie na ich potrzeby i taki właśnie jest serwis Plus Music.

Przy okazji debiutu nowego serwisu, Plus pochwalił się jeszcze statystykami poprzedniego serwisu Muzodajnia, od początku istnienia, czyli od 2008 roku, klienci pobrali z Muzodajni ponad 27 milionów utworów. Nie jest to dużo, ale być może pod nową marką uda się bardziej spopularyzować tę usługę muzyczną, zwłaszcza, że playlisty będą bezpłatne, podobnie jak transmisja danych w sieci Plus.

Plus Music dostępny jest już pod nowym adresem - https://plusmusic.pl/, a aplikacja mobilna do pobrania z App Store i Google Play, jeszcze pod starym szyldem Muzodajni, ale w najbliższym czasie mają być odświeżone.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu