Moje przemyślenia

AutoManager, czyli wirtualne centrum obsługi Twojego samochodu

Marcin Kamiński
9

Posiadanie samochodu to niestety nie tylko same przyjemności związane z jego prowadzniem, ale także wiele obowiązków, takich jak przeglądy, wymiana opon, zakup ubezpieczenia i części czy chociażby mycie karoserii. Jak nad tym wszystkim zapanować? Przydany może okazać się AutoManager – wirtualne cent...

Posiadanie samochodu to niestety nie tylko same przyjemności związane z jego prowadzniem, ale także wiele obowiązków, takich jak przeglądy, wymiana opon, zakup ubezpieczenia i części czy chociażby mycie karoserii. Jak nad tym wszystkim zapanować? Przydany może okazać się AutoManager – wirtualne centrum obsługi samochodu, dostępne z poziomu witryny internetowej oraz niebawem również aplikacji na iOS oraz Androida.

AutoManager to narzędzie, które pomoże każdemu kierowcy zapanować nad wydatkami na utrzymanie jego ukochanego pojazdu. Za pomocą strony internetowej lub aplikacji na urządzenia mobilne (od 5 grudnia dostępna będzie wersja zarówno na iOS, jak i Androida), możemy dodać swój model samochodu oraz monitorować wszystkie wydatki na jego rzecz. Zatankowaliście benzynę do pełna? A może zakupiliście części zamienne? Byliście na przeglądzie w serwisie? Każdy z tych wydatków możecie dodać do swojego profilu, aby na bieżąco monitorować, ile środków przeznaczacie na swój transport. Skolekcjonowane punkty karne zanotujecie w wirtualnym mandatowniku, a w przypadku chęci sprzedaży swojego samochodu, z poziomu AutoManagera możemy wystawić gotowe ogłoszenie.

Opisywana usługa AutoManager jest obecnie w fazie testów, pojawiają się więc w trakcie jej użytkowania drobne błędy. Nieco kontrowersyjny wydaje się projekt interfejsu do obsługi systemu poprzez stronę internetową – przypomina ona nieco menu gry komputerowej i wizualnie wygląda bardzo ciekawie (sprawia wrażenie, że siedzimy w samochodzie), jednak negatywnie rzutuje na użyteczność. Niektóre opcje ciężko znaleźć, a codzienna obsługa wydaje się nieco uciążliwa. Z pewnością bieżące koszty czy przeglądy większość użytkowników dodawać będzie przez smartfona, wyglądu aplikacji jednak jeszcze nie poznaliśmy – ukaże się ona na iOS i Android dopiero w pierwszym tygodniu grudnia.

Ciekawym dodatkiem do AutoManagera jest udział w systemie Auto Benefit. Polega on na zbieraniu punktów lojalnościowych, które następnie można zamienić na atrakcyjne zniżki u usługodawców potrzebnych czasami każdemu właścicielowi samochodu. Idea interesująca, choć jej powodzenie w dużej mierze zależeć będzie on łatwości kolekcjonowania punktów oraz listy współpracujących firm.

Czy korzystanie z AutoManagera będzie przydatne kierowcom? Informacje o historii auta, jego przeglądach i naprawach, to cenny element przy dalszej odsprzedaży. Dlatego ja zbieram wszystkie faktury i rachunki z serwisów. Gdyby powstała w końcu kompleksowa usługa, która historię samochodu pozwoliłaby mi wiarygodnie opisać wirtualnie, z pewnością rozważyłbym jej wykorzystanie. Problem w tym, że AutoManager ma jeszcze zbyt wiele niedociągnięć, aby polegać na nim w 100%. Mam jednak nadzieję, że wydanie aplikacji mobilnej i dopracowanie panelu www zmieni mój pogląd w niedługiej przyszłości.

Partner sekcji mobilnej:


Alternatywna zawartość w przypadku braku flash-a

Patronem sekcji Mobile jest Sony Mobile, producent Xperia™ T – smartfona sprawdzonego przez Jamesa Bonda. Xperia T wyposażona została w najlepszy ekran HD o przekątnej 4,6 cala z technologią Mobile BRAVIA® Engine oraz doskonały aparat fotograficzny o rozdzielczości 13 MP z funkcją fast capture.

Smartfon napędza dwurdzeniowy procesor najnowszej generacji o taktowaniu 1,5 GHz, zapewniający dłuższe życie baterii, szybkie działanie i ultra-ostrą grafikę.


 
 

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Mobile