Moje przemyślenia

Aulery znowu w dobrym startupowym klimacie i ze świetnymi zwycięzcami

GM
Grzegorz Marczak
17

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność uczestniczyć jako juror w Aulerach 2012. W tym roku w odróżnieniu od poprzednich edycji zgłaszać do konkursu mógł się praktycznie każdy. No i niektórzy się pozgłaszali, bez strony w języku angielskim, bez praktycznie żadnego rzeczowego opisu itp. Można by powied...

W zeszłym tygodniu miałem przyjemność uczestniczyć jako juror w Aulerach 2012. W tym roku w odróżnieniu od poprzednich edycji zgłaszać do konkursu mógł się praktycznie każdy. No i niektórzy się pozgłaszali, bez strony w języku angielskim, bez praktycznie żadnego rzeczowego opisu itp. Można by powiedzieć jak zwykle gdyby nie fakt, że było też na liście kilkanaście naprawdę przednich projektów z których jury miało wybrać najciekawsze.

Wybór nie był łatwy, sam przegląd i ocenienie startupów zajął mi kilka ładnych godzin. Najpierw przeczytanie informacji dostarczonych przez startupy a później ocena pięciu wybranych parametrów w skali od 1 do 5. Jury nie wiedziało też do końca kto jest zwycięzcą ponieważ każdy widział tylko swoje głosy.

Patrząc jednak na zwycięską trójkę mam przeczucie dobrze wykonanej pracy bo nie można w tym przypadku mówić o jakichś pół produktach czy szczęściu. Zwycięzcy zdecydowanie zasłużyli na swoje miejsce. Jeśli nie śledziliście Aulerów na żywo i nie wpadła wam jeszcze na stream na FB informacje o zwycięzcach to pozwólcie że wam ich przedstawię.

UXPin.com

UXPin.com

Usługa dla twórców interfejsów www i mobilnych pozwalająca między innymi w łatwy sposób przełożyć nasze papierowe szkice na projekt w serwisie. W ofercie jest web kit dla stron www jak również dla interfejsów mobilnych, oraz oczywiście narzędzie do projektowania interfejsów.

Can't stop games

Can't stop games

Polski zespół tworzący gry społecznościowe. Znany z takich tytułów jak Pirates Saga czy Tanadu (obie dostępne na FB jeśli ktoś chciałby spróbować).

Brand24.pl

Brand24.pl

Narzędzie do monitorowania marki w social media. Pisałem już o zespole Michała Sadowskiego tyle razy, że chyba każdy z czytelników wie czym dokładnie zajmuje się B24


Sama impreza i finały Aulerów były przeprowadzone bardzo sprawnie i profesjonalnie. W niecałe dwie godziny od momentu rozpoczęcia gali mieliśmy już przedstawiane wyniki (było więc szybko) a punktem kulminacyjnym była wieczora impreza i czas na networking i nawiązywanie nowych znajomości.

Nie będę tutaj wspominał o tym, jak ważny jest networking nawet w tak małej branży jak ta startupowo internetowa. Na imprezie można było porozmawiać zarówno z przedstawicielami dużych firm IT, jak również z intestatorami czy startupami. To jest wartość za którą w głównej mirze płaci się podczas konferencji a tutaj był podana za darmo i wystarczyło się tylko zainteresować. Nie będę też wspominał ile newsów i plotek słyszy się podczas takich kuluarowych spotkań, obiecałem jednak że ich nie wykorzystam więc będę czekał z tekstami na oficjalne komunikaty :)

Cieszę się, że byłem w tym roku częścią Aulerów. Cieszę się, że wypadek przy pracy jaki zdarzył się w zeszłym roku jeśli chodzi o zgubienie startupowego klimatu to był tylko wypadek i wszystko wróciło do normy. Gratuluję organizatorom udanej imprezy i oczywiście zwycięzcom wspaniałego wyróżnienia.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

Startupaula polskaAulery