34

Aulery 2011 i dziwne nominacje

Aulery to impreza organizowana przez Aula Polska (cyklu tych imprez dla startupowców nie muszę mam nadzieję przedstawiać). W tym roku mamy już trzecią odsłonę Aulerów, które wyróżniają najciekawsze polskie startupy oraz osobę lub instytucję która znacząco wpłynęła na rozwój przedsiębiorczości technologicznej w Polsce. W tym roku nominowane do nagrody Aulera startupy to: Audioteka.pl, Ciufcia.pl, Evenea.pl, […]

Aulery to impreza organizowana przez Aula Polska (cyklu tych imprez dla startupowców nie muszę mam nadzieję przedstawiać). W tym roku mamy już trzecią odsłonę Aulerów, które wyróżniają najciekawsze polskie startupy oraz osobę lub instytucję która znacząco wpłynęła na rozwój przedsiębiorczości technologicznej w Polsce.

W tym roku nominowane do nagrody Aulera startupy to: Audioteka.pl, Ciufcia.pl, Evenea.pl, Humanway.pl, inFakt.pl, Manubia.pl, Listonic.pl, R1ng.pl, Smartupz.com, Walutomat.pl, Zubibu.com

No i nie byłbym sobą gdybym się trochę do tych nominacji nie przyczepił. Nie wiem jakie były kryteria doboru tych serwisów, nie widziałem też czy tak jak w poprzednim roku można było zgłaszać swoich kandydatów. Kiedy jednak w naszym kraju mówi się o startapach w 2011 roku (mimo iż rok założenia nie koniecznie musi być kryterium), to trochę dziwnie w tym kontekście brzmią nominacje dla takich dinozaurów jak Ciufcia, Audioteka czy inFakt. Tak samo zresztą dziwi mnie pojawienie się na tej liście Humanway, Listonic nie wspominając już o takich serwisach jest R1ng.pl (który był chyba już na każdej imprezie i w każdym konkursie)

I nie chodzi o to, że chcę definiować pojęcie startupa przez pryzmat posiadania inwestora czy stażu w internecie ale o to, że naprawdę jest wiele ciekawych serwisów które można by wyróżnić chociażby w nominacjach i w ten sposób wesprzeć nieco ich rozwój. Żeby krytyka była konstruktywna podam parę przykładów, które moim zdaniem świetnie pasowałyby do listy Aulerów 2011 a są to min sejmometr.pl, papurazzi.pl, OpenFiesta.com lub chociażby robiąc ostatnio duże zamieszanie killbill.pl. Ciekawych produkcji jest zresztą dużo więcej, nie wszystkie natomiast miały czas na to aby udowodnić swoją pozycję na rynku i tym samym do końca zweryfikować swój pomysł.

No dobra – koniec z marudzeniem. Aula jak i Aulery to moim zdaniem wyjątkowa inicjatywa w Warszawie i mam nadzieję, że będzie długo kontynuowana. Uroczyste rozdanie Aulerów 2011 odbędzie się w Hotelu Hilton Warszawa, 13 Maja 2011 roku. Zapowiada się naprawdę ciekawe spotkanie /konferencja bo oprócz wręczenia nagród ma być także kilku bardzo ciekawych gości.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Aula Polska