Felietony

Aula - świetna prezentacja Projektoskop.pl i SpeedUp

Grzegorz Marczak
Aula - świetna prezentacja Projektoskop.pl i SpeedUp
19

Właśnie pojawiły się relacje video z ostatniego spotkania Aula. Jak zwykle było ciekawie aczkolwiek niektóre prezentacje na które liczyłem bardzo rozczarowały. Mówię tutaj o Sigarden.com. Nie zobaczyliśmy żadnego urządzenia, prezentacja była bardzo ciężka w słuchaniu - dużo szczegółów technicznych n...

Właśnie pojawiły się relacje video z ostatniego spotkania Aula. Jak zwykle było ciekawie aczkolwiek niektóre prezentacje na które liczyłem bardzo rozczarowały. Mówię tutaj o Sigarden.com. Nie zobaczyliśmy żadnego urządzenia, prezentacja była bardzo ciężka w słuchaniu - dużo szczegółów technicznych niepoukładanych w spójną całość. W pewnym momencie miałem nawet wątpliwości czy firma ta zajmuje się produkcją czy też dostarczaniem technologii do produkcji urządzeń typu PC, tablety itp.

Na szczęście były też bardzo dobre prezentacja. Na wyróżnienie zasługuje na pewno Projektoskop.pl - prezentacja niemal wzorcowa pokazująca biznes od pomysłu poprzez realizację a kończąc na wynikach i dalszych planach. Warto obejrzeć to nagranie - patrząc na stronę www i nie znając szczegółów można nie docenić tego serwisu. Słuchając jednak prezentacji wszystko powoli nabiera sensu.


Projektoskop.pl

Znakomite wystąpienie miał również reprezentant funduszu SpeedUp, szczerze i konkretnie o biznesie i układzie łączącym startup z inwestorem. Jeśli ktoś jest zdecydowany na poszukiwanie finansowania w tego typu firmach to polecam uważnie wsłuchać się w to co mówił Bartłomiej Gola.


SpeedUp

Na Auli byli też spryciarze.pl - z dobrą prezentacją, która była zasługą Michała Szczerby. Opowiedział on serwisie, tym jak się zaczęło oraz co robią spryciarze aby utrzymać się na pozycji "lidera". Mój czepliwy charakter nie pozwoli mi jednak na brak komentarza w stosunku do dwóch rzeczy. Przede wszystkich spryciarze to klasyczny copycat czyli przeniesienie pomysłu z za granicy do Polski. Nie ma co więc dorabiać historii o tym jak ktoś wpadł na pomysł pierwszego nagrania i tak to się zaczęło :) Kolejna rzecz to spryciarze nie byli pierwsi - przed nimi widziałem już inne serwis, które niestety były mało chwytliwe i słabo wykonane. No ale to tyle - serwis pięknie się rozwija i należą się zasłużone gratulacje.


Spryciarze.pl

I wspomniany na początku SiGarden:Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

aulaSiGarden