Felietony

Nowe reguły w App store - nie dla bikini, gołej skóry i skojarzeń z seksem!

Grzegorz Marczak
Nowe reguły w App store - nie dla bikini, gołej skóry i skojarzeń z seksem!
54

Kiedy ostatnio pisałem o tym, że Apple uchroni nas przed zapaścią w grzeszną utratę moralności nie widziałem, że sprawy zajdą aż tak daleko. Developer aplikacja na iPhona, który rozmawiał ponoć z pracownikiem Apple dowiedział się o nowych zasadach jakie będą wdrożone w proces zatwierdzania aplikacj...

Kiedy ostatnio pisałem o tym, że Apple uchroni nas przed zapaścią w grzeszną utratę moralności nie widziałem, że sprawy zajdą aż tak daleko. Developer aplikacja na iPhona, który rozmawiał ponoć z pracownikiem Apple dowiedział się o nowych zasadach jakie będą wdrożone w proces zatwierdzania aplikacji.

Oto one, cytuję w oryginale gdyż ma to lepszy wydźwięk (dla tych którzy mają problemy językowe polecam google translatora):

1. No images of women in bikinis!
2. No images of men in bikinis!
3. No skin (he seriously said this)
4. No silhouettes that indicate that Wobble can be used for wobbling boobs
5. No sexual connotations or innuendo: boobs, babes, booty, sex – all banned
6. Nothing that can be sexually arousing!!
7. No apps will be approved that in any way imply sexual content

Doszło do tego, że są usuwane aplikacje (pokaz ćwiczeń dla kobiet) z zdjęciami kobiet w strojach do fitnesu. Pod znakiem zapytania stoją też treści sportowe np. z zawodów pływackich gdzie jak wiemy kobiet są w strojach kąpielowych. Właściciele sklepów z bielizną, którzy w aplikacjach umieścili modelki w ich biustonoszach czy majtkach też już mogą się pożegnać z app store. Nadchodzi więc nowa era w której korporacja będzie za nas myśleć - nie ma się jednak czego obawiać chronić nas będzie geniusz Steva Jobsa który jak widać jest również człowiekiem z zasadami.

Tak na poważnie to mam nadzieje, że to wszystko tylko plotki. Nie sądzę aby ktoś w Apple do reszty zwariował ustanawiając takie absurdalne reguły i pchając się w klasyczną cenzurę.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu

Więcej na tematy:

AppleApp Store