Google

Asystent Google nareszcie trafił do polskiego App Store. To się nazywa historia z happy endem!

Kamil Świtalski
7

Asystent Google po polsku na iOS nareszcie trafił do App Store. Kilka tygodni po oficjalnym polskim starcie usługi, użytkownicy doczekali się wsparcia dla głosowego asystenta i aplikacji bez zbędnego kombinowania.

Premiera polskiego Asystenta Google z perspektywy czasu wygląda nieco żałośnie. Z porównaniem do anglojęzycznego pierwowzoru brakuje mu wielu praktycznych sztuczek, oficjalny czas startu rozwlekł się niemiłosiernie, a większość użytkowników była... najzwyczajniej w świecie zawiedziona. Miało być pięknie, wyszło jak zwykle. Szczególnie w przypadku wariantu Asystenta Google na iOS. Specyfika systemu Apple nie pozwala na instalowanie aplikacji spoza sklepu App Store, zakładaliśmy więc że skoro to oficjalna polska premiera, to od razu i tam pojawi się Asystent Google po polsku. Ale nic takiego się nie wydarzyło — a firma kazała nam czekać na jego premierę kilka tygodni (!). Ale jeżeli nie chcieliście kombinować pobierając z zagranicznych sklepów i cierpliwie czekaliście na to, aż pojawi się i u nas — oto jest. Asystent Google na iOS trafił także do polskiego App Store!

Zobacz też: Asystent Google po polsku od 2 tygodni mnie rozleniwia

Asystent Google na iOS nareszcie dostępny w polskim App Store

Asystent Google po po polsku na iOS radzi sobie dobrze — i u niektórych z nas już od kilku dobrych tygodni. Niestety oficjalnego dostępu do aplikacji nie mieliśmy... aż do teraz. Google pytano o tę kwestię twierdziło, że program już dawno trafił do weryfikacji Apple i po prostu czekają na odzew. Jednak wielu twórców udowodniło już, że można premierę produktu zgrać ze startem aplikacji w App Store, tutaj po prostu zabrakło odpowiedniej organizacji... albo chęci. Ale jest i działa — a znaleźć go można pod tym linkiem.

Zobacz też: Asystent Google po polsku – wszystko, co warto wiedzieć

O tym jak działa Asystent Google po polsku na iOS już prawdopodobnie czytaliście, jeżeli usługa przypadnie wam do gustu, to warto od razu zadbać o konfigurację Skrótów Siri, o których wspominałem we wcześniejszym tekście. Nie działają one może tak doskonale jak byśmy tego oczekiwali (bo jednak wciąż trzeba odblokować ekran), ale wciąż pozostaje najwygodniejszą z opcji Asystenta na iOS.

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu