Google

Gmail wreszcie doczeka się rozwiązań znanych z aplikacji Inbox

Piotr Kurek
Gmail wreszcie doczeka się rozwiązań znanych z aplikacji Inbox
12

Marzec zbliża się wielkimi krokami, a to oznacza, że to czas pożegnania z Inbox, wygodną i prostą alternatywą dla Gmail. Stworzona przez Google aplikacja przestaje istnieć, ale część jej funkcji może odrodzić się pod postacią dodatkowych rozwiązań w głównym kliencie do zarządzania pocztą elektroniczną.

Google kilka dni temu zapowiedziało odświeżenie wyglądu aplikacji mobilnej jednej z flagowych usług. Oczywiście chodzi tu o Gmail. Nowy Interfejs pojawia się na coraz większej ilości urządzeń z Androidem, a posiadacze iPhone’ów, iPadów i iPodów Touch wciąż czekają na swoją kolej. Do nowego wyglądu trzeba się będzie jednak przyzwyczaić, tym bardziej, że w chwili obecnej nie ma obiecywanego od dłuższego czasu trybu ciemnego, a dominacja bieli może razić w oczy. To, czego zabrakło w najnowszej odsłonie Gmail to dodatkowych rozwiązań ułatwiających pracę ze skrzynkami pocztowymi.

Zobacz też: Nowy Gmail na Androida z odświeżonym wyglądem już dostępny!

Dziesiątki, a nawet setki maili dziennie powodują częsty bałagan w skrzynkach pocztowych. Inbox, alternatywna, testowa i odchodząca powoli w niepamięć aplikacja stworzona przez Google pozwalała na dużo większą kontrolę tego, co widzimy na głównym ekranie  klienta poczty. Już za kilka tygodni zniknie ona z App Store i Google Play i ślad po niej zaginie. Przynajmniej częściowo. Jak się okazuje, Google pracuje nad wdrożeniem kilku ważnych elementów Inbox w głównej aplikacji Gmail.

Te rewelacje pochodzą z serwisu Reddit. Użytkownik moodio zamieścił zrzut ekranu z testowej wersji Gmail, który dostał od kolegi. Na przedstawionym wyżej obrazku możemy zobaczyć nowy wygląd ekranu głównego aplikacji z rozwiązaniami znanymi z Inbox. Są to między innymi grupy, przypinanie e-maili, do których chcemy wrócić, powiadomienia, czy przycisk odpowiedzialny za oznaczenie całej przychodzącej korespondencji jako przeczytanej.

Czy ten zrzut ekranu rzeczywiście pochodzi z testowej odsłony aplikacji, nad którą pracuje Google? Nowy wygląd się zgadza. Zgadza się także to, że firma zapowiadała, że po zamknięciu Inbox do Gmail trafią grupy z możliwością przypisywania wiadomości przychodzących do gotowych już etykiet. Moodio podaje, że prace nad wdrożeniem tych funkcji są na bardzo wczesnym etapie, a więcej informacji na ich temat możemy poznać na tegorocznej konferencji Google I/O.

Źródło: 9to5google

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu