Asus

Asus Zenfone 5 będzie kopią iPhone'a X. Tylko czy stanie się to zaletą?

Albert Lewandowski
Asus Zenfone 5 będzie kopią iPhone'a X. Tylko czy stanie się to zaletą?
1

Wszystkie smartfony wyglądają do siebie podobnie. Można zarzucić producentom, że tworzą zbyt zbliżone do siebie telefony, ale z drugiej strony niewielu klientów zdecydowałoby się na kupno inaczej prezentującego się urządzenia, zatem mamy tu do czynienia z błędnym kołem. Swojego rodzaju kanon stylistyki tworzy Apple. Niestety, niektórzy zbyt bardzo chcą się nim inspirować.

Asus kontratakuje

Seria Zenfone wkrótce doczeka się już piątej generacji. Oficjalna premiera niektórych jej przedstawicieli odbędzie się już za kilka dni na targach MWC 2018, a Tajwańczycy szykują naprawdę sporo modeli. W ich przypadku można nawet pokusić się o stwierdzenie, że mamy do czynienia z niezwykle zgrabnym i przejrzystym portfolio smartfonów, przynajmniej tych oferowanych w Europie.

 

Asus Zenfone 5 Lite

Producent zaprezentuje Asus Zenfone 5 w następujących wariantach:

  • Max – jego najważniejszym elementem będzie duża bateria oraz 5,7-calowy ekran IPS o proporcjach 18:9,
  • Lite – otrzyma aż 6-calowy wyświetlacz, podwójny aparat z szerokokątnym obiektywem,
  • Selfie / Selfie Pro – zgodnie z nazwą, zaoferuje ponownie świetne przednie kamerki z diodami doświetlającymi, stworzone pod konkretną grupę użytkowników,
  • Zoom – podobnie jak poprzednik, wyróżni się świetnym podwójnym aparatem i zoomem optycznym,
  • Standardowy – wysoko pozycjonowany średniak ze Snapdragonem serii 600 (najpewniej 636), podwójnym aparatem oraz bezramkowym wyświetlaczem, takim jak w wersji Pro,
  • Pro – flagowy model ze Snapdragon 845, 6 GB RAM, 32 GB pamięci wbudowanej oraz ekranem o rozdzielczości Full HD+ w proporcjach 18:9, przetestowany niedawno w Antutu (wynik 238 129 puntków).

Źródło: Apple

Nawet tańsze telefony będą wyglądały podobnie do starszych, klasycznych iPhonów, co z jednej strony prezentuje się estetycznie, ale z drugiej nie do końca o to chodzi. Najbardziej podobny do iPhona X będą dwa najwyżej pozycjonowane. W ich przypadku musimy liczyć się z prawie bezramkowymi ekranami z charakterystyczną wysepką na czujniki oraz przednią kamerkę – rzeczywiście obraz wyświetlany prawie na całym przodzie sprzętu robi wrażenie.

Co więcej, zostaną wyposażone w skaner linii papilarnych na pleckach, nie zabraknie tam także złączy USB typu C i słuchawkowego 3,5 mm. Do ich wykonania użyte zostanie szkło oraz aluminium. Naturalnie zaoferują dual SIM, jednak obecnie nic nie wiemy na temat ich ceny. Moim zdaniem jest na co czekać.

źródło: Winfuture

Hej, jesteśmy na Google News - Obserwuj to, co ważne w techu